Będzie to największy zakład produkcyjny Grupy SIKA w Europie Środkowo-Wschodniej. Szwajcarzy wybrali Polskę


2025.06.24
Autor: Piotr Maślak
Rozpoczyna się budowa pierwszej fabryki SIKA w Polsce, która powstanie na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Największy zakład produkcyjny globalnego lidera w produkcji specjalistycznych materiałów chemicznych dla branży budowlanej i przemysłu będzie gotowy pod koniec 2026 roku.

Wyłoniony został generalny wykonawca pierwszej w Polsce fabryki Grupy SIKA. W Machnaczu k. Brześcia Kujawskiego, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie największy zakład produkcyjny szwajcarskiego lidera w produkcji specjalistycznych materiałów chemicznych dla branży budowlanej i przemysłu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rozpoczęcie budowy pierwszej fabryki SIKA w Polsce to dla nas strategiczny krok w dalszym rozwoju działalności w Europie Środkowo-Wschodniej. Tak wymagająca inwestycja wymaga partnera, który rozumie specyfikę projektów przemysłowych na najwyższym poziomie. Współpraca z Harden Construction daje nam pewność sprawnej realizacji i bezpieczeństwa na każdym etapie procesu
powiedział: Wojciech Ziemliński, Prezes Zarządu Sika Poland

Nowoczesna fabryka, która wybudowana zostanie przez firmę Harden Construcion w gminie Brześć Kujawski (woj. kujawsko-pomorskie) na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, tuż przy autostradzie A1, będzie miała prawie 11 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, z czego 1 700 mkw., zagospodarowane zostanie pod przestrzeń biurowo-techniczną. Pierwszy etap inwestycji zakłada powstanie zaawansowanej technologicznie fabryki, a także nowoczesnego magazynu, który zasilany będzie energią elektryczną z instalacji fotowoltaicznej. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na IV kwartał 2026 roku.

Przy realizacjo obiektu produkcyjno-magazynowego wykorzystane zostaną rozwiązania prośrodowiskowe, w tym farma fotowoltaiczna o mocy 750 kWP oraz system oczyszczania ścieków przemysłowych umożliwiający ich ponowne wykorzystanie.

Inwestycja, która ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju działalności Grupy SIKA w Europie Środkowo-Wschodniej, przyczyni się także do stworzenia nowych miejsc pracy i wesprze lokalnych dostawców usług.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.