Włocławek: Gruzowisko jeszcze trochę postraszy

2008.02.11

Przy ulicy Długiej we Włocławku mogą powstać obiekty handlowe i usługowe najnowszej generacji. Hałdy gruzu jeszcze poleżą na terenie po jednostce wojskowej przy Długiej. Inwestor czeka na zatwierdzenie planu miejscowego.

Właścicielem nieruchomości jest włocławski Zakład Budowlany "Boś". Dyrektor firmy tłumaczy, że nic nie zacznie się tam dziać, dopóki ostatecznie nie zakończą się formalności związane z tworzeniem planu zagospodarowania przestrzennego.

Włocławski ratusz informuje, że plan dla tego terenu został uchwalony już w listopadzie ub. roku. Następnie został przesłany do wojewody w celu zatwierdzenia. Firma "Boś" nie występowała jak na razie o pozwolenia na rozpoczęcie budowy na tym terenie, aczkolwiek w planach jego zagospodarowania zgłosiła obiekt usługowo-handlowy, który obejmowałby dziedziny takie jak: handel, zdrowie, rzemiosło, ale nie produkcję czy budynki mieszkalne.

Nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego pozwala na lokowanie na terenie po byłej jednostce wojskowej przy ul. Długiej obiektów handlowych o powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych. Mogą to być jednak tylko obiekty najnowszej generacji, czyli galerie handlowe, a nie hale typu blaszak.

Czy w miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się jednostka wojskowa, stanie wielkopowierzchniowy obiekt handlowy? - Nie ma jeszcze konkretnych decyzji. Mamy kilka koncepcji, ale żadnego projektu. Może tam być realizowana funkcja mieszkaniowa, handlowa, usługowa. Nie wiem, czy będzie jedna z tych trzech czy może wszystkie - mówi Tarek Drak Sbahi z "Boś".

Źródło: nowosci.com.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.