Park handlowy Focus Park powstanie we Włocławku


2009.10.07
Parkridge Retail Poland zajmuje się planowaniem i budową galerii rozrywkowo-handlowych FOCUS MALL, ale wprowadza też inną markę o nazwie FOCUS PARK - tzw. parki handlowe, inwestycje usytuowane w miastach liczących powyżej 50 000 mieszkańców. Pierwsza centrum tego typu powstało już w Świdnicy; w 2008 roku.

Nowy Focus Park we Włocławku będzie miał 6 500 m kw. powierzchni handlowej (GLA); inwestor planuje tam 5 unitów do wynajęcia; pierwszy najemca, który zdecydował się wynająć powierzchnię to MEDIA EXPERT ( z powierzchnią 2 532 m kw.).

Inwestycja położona będzie pomiędzy ulicami: Chopina, Witosa, Komunalną; obok istniejących obiektów OBI, REAL i Lidl; w drodze do centrum miasta, jest to główna trasa łacząca Włocławek z Toruniem i Bydgoszczą.
Inwestycja Parkridge uzupełni branże sąsiadujących obiektów tworząc wspólnie miejsce zakupowe dla mieszkańców miasta i regionu. Inwestor informuje, że aktualnie trwają procedury przygotowawcze zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę. Parkridge Retail planuje otwarcie obiektu w IV kwartale 2010 roku.

Parkridge Holdings należy do czołowych firm deweloperskich w Europie. Specjalizuje się w realizacji galerii rozrywkowo-handlowych, parków logistycznych, obiektów biurowych i apartamentów. Firma Parkridge Retail działa w Polsce od 2004 roku, zajmuje się planowaniem i budową galerii rozrywkowo-handlowych FOCUS MALL w małych i średnich miastach. Pierwsze Focus Malle w Polsce zostały otwarte w Rybniku, Bydgoszczy i Zielonej Górze. Kolejne inwestycje zlokalizowane są w Pile, Piotrkowie Trybunalskim, Gliwicach i Jeleniej Górze. Parkridge Retail Poland wprowadza też inną markę - parki handlowe o nazwie FOCUS PARK, inwestycje usytuowane w miastach liczących powyżej 50 000 mieszkańców. Pierwsza galeria tego typu powstała w Świdnicy. Firma zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień i nagród, m.in.: tytuł Najlepszego Partnera w Biznesie, Polskiego Herkulesa 2008, 5 nagród CEE Retail Estate Awards 2009 (w tym najważniejszą – Project of the Year 2008) oraz dwie nagrody CEE Real Estate Quality Awards. Łączna wartość wszystkich inwestycji Parkridge przewidzianych w Polsce w najbliższych latach wynosi ok. 4 mld zł

Inne wiadomości o Parkridge Retail Poland

Komentarze


 • Wloclaw
  Gość
  2009-10-11 19:55:57
  Prosze Parkridge Retail Poland o nie uszczesliwianie Wloclawka na sile Fokus Park buduje sie w miastach do 80 tysiecy. Wloclawek jest miastem 115 tysiecznym.Jezeli wybudujecie to cacko architektoniczne czytaj stodole to nie wybaczymy Retail Poland

 • UFO
  Gość
  2009-10-19 08:30:00
  Racja Gość. Focus Park, ręce precz od Włocławka. Dość molochów handlowych!!!
  Będziemy Parkridge skutecznie blokować!!! Nawet nie próbujcie tej budy tutaj stawiać.
  Real i Tesco oraz Wzorcownia nie będą się temu biernie przyglądać.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.