W Toruniu powstanie Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego

2018.06.20

Erbud został wykonawcą nowej placówki naukowej pn. Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego, która powstanie przy Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Umowa o wartości 25,48 mln zł., zostanie zrealizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj" na działce przy Wydziale Sztuk Pięknych, pomiędzy ulicami Broniewskiego i Sienkiewicza. Elewacja Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego będzie wykonana z betonu, szkła, miedzi i blachy, która nawiązywała będzie zabytkowym stylem do sąsiadujących obiektów.

W nowej placówce naukowej znajdą się m.in. Laboratorium Badań i Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych, Laboratorium Badań i Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej, Pracownia fotograficzna czy Pracownia Inwentaryzacji i Badań Zabytków Architektury. Inwestycja ma umożliwić młodym badaczom analizowanie obiektów zabytkowych z użyciem najnowszych technologii.

Trzypiętrowe centrum o powierzchni użytkowej na poziomie 2 286 metrów kwadratowych i kubaturze 21 360 m3, zostanie zrealizowane w marcu 2021 roku. Koszt budowy Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego wraz z wyposażeniem obliczono na 31 mln 340 tys. zł, z czego prawie 26,5 mln zł pochodziło będzie z unijnych funduszy.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego, Erbud

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.