Toruń Space Labs - inwestycja, która przyciągnie do miasta firmy technologiczne


2022.01.14
Autor: Urbanity.pl
W Toruniu powstaje kompleks, który stanie się miejscem twórczej wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu nowoczesnych technologii , m.in. kosmicznych.

Przy ulicy Łokietka w Toruniu ruszyła budowa ośrodka innowacyjnych badań technologicznych Toruń Space Labs. Inwestorem jest miejska spółka Urbitor, natomiast generalnym wykonawcą inwestycji została firma Wegner.

Toruń Space Labs będzie nietypową inwestycją na mapie Torunia, która powstaje z myślą o małych i średnich firmach z branży innowacyjnych technologii. Kompleks przy Łokietka będzie miejscem twórczej wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu nowoczesnych technologii , m.in. kosmicznych.

Toruń Space Labs zaoferuje niespełna 2 000 mkw. przestrzeni, na której zaplanowano m.in. pomieszczenia badawcze, wyposażone w zaplecze technologiczne, całoroczny namiot sferyczny oraz multimedialne sale demonstracyjne.

Szacowana łączna wartość inwestycji to ponad 22 mln zł, z czego ponad 15,3 mln zł zostanie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Toruń Space Labs powstanie do lipca 2023 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Tomdoor.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.