Nowoczesne kryte lodowisko powstaje w Bydgoszczy

2016.10.06

Na działce przy ulicy Toruńskiej 59 w Bydgoszczy, gdzie powstaje kryte lodowisko, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego wraz z podpisaniem aktu erekcyjnego.

Wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego rozpoczyna się etap wznoszenia fundamentów nowego lodowiska. Nowy obiekt powstaje w miejscu rozebranego Torbydu przy ulicy Toruńskiej.

Nowy budynek wyposażony zostanie w wiele ciekawych rozwiązań, w tym m.in. połączenie betonu z drewnem w postaci dźwigarów dachowych, które zostaną wzniesione nad halą lodowiska o rozpiętości 40 metrów. Bryła obiektu przypominała będzie lodowy kryształ. Elewacja to okładziny w srebrnym kolorze i szkło.

W budynku znajdą się również pomieszczenia usługowe, w tym szatnie dla łyżwiarzy, szafki samoobsługowe, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzarnią i suszarnią, punkt handlowy, pomieszczenie trenera oraz pomieszczenie medyczne. Pierwsze piętro to restauracja z widokiem na taflę lodu.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Alstal i AGB2, a jej koszt to 23,5 mln zł. Oddanie krytego lodowiska do użytku planowane jest na koniec 2017 roku.

Obecnie na placu budowy lodowiska stoją już pierwsze słupy, które będą stanowić konstrukcję obiektu. Na budowie pojawił się również dźwig do obsługi całości inwestycji. Wkrótce planowane jest rozpoczęcie robót w zakresie sieci zewnętrznych (kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej


- wyjaśniał Piotr Linowiecki, Dyrektor Pionu Budownictwa Komercyjnego i Infrastruktury Publiczne w Grupie Budowlanej Alstal.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.