Nowa siedziba Archiwum Państwowego w Bydgoszczy. Trwa wybór wykonawcy


2021.05.27
Autor: Urbanity.pl
Poznaliśmy ceny, jakie złożyły firmy zainteresowane budową nowej siedziby Archiwum Państwowego w Bydgoszczy, która powstanie na działce przy ulicy Karłowicza na Skrzetusku.

Nowe archiwum zlokalizowane będzie na Skrzetusku po północnej stronie ul. M. Karłowicza (naprzeciwko Zespołu Szkół Elektronicznych). Gotowa jest już koncepcja nowej siedziby oraz dokumentacja projektowa. W przetargu na wykonawcę inwestycji wpłynęły oferty, których ceny wahają się od 49 do 63 mln zł.

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy będzie 4-kondygnacyjnym budynkiem, który składał się będzie z dwóch części. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 7 525 metrów kwadratowych, gdzie w parterze zaplanowano garaż wielostanowiskowy. We wnętrzach Archiwum Państwowego mieściły się będą pomieszczenie czytelni, sala konferencyjna i wystawiennicza, pokoje pracy archiwistów oraz biura. Największą część zajmą magazyny zamknięte dla osób trzecich wraz z pomieszczeniami technicznymi.

Nowy gmach został tak zaprojektowany, aby była możliwość jego rozbudowy o dodatkową kubaturę nad garażem. Główne wejście mieściło się będzie od ulicy Karłowicza.

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy zapewniało będzie przechowywanie 30 000 metrów bieżących akt, co pozwoli na przeniesienie wszystkich zasobów z istniejących już magazynów. W nowej siedzibie znajdą się także cyfrowe zasoby instytucji.

Wstępny harmonogram mówi, że ponad 16-metrowy gmach będzie gotowy w 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.