Hunger Development z finansowaniem dla dwóch biurowców w Bydgoszczy


2019.09.05
Autor: Urbanity.pl
Spółka Hunger Development pozyskała 23 mln zł, które przeznaczone zostanie na rewitalizację dwóch bydgoskich biurowców klasy A i A+.

Założona przez duńskiego architekta Floriana Hungera spółka, pozyskała środki na rewitalizację dwóch budynków biurowych w Bydgoszczy.

Pierwszy z nich, H+ „City”, to jeden z bardziej rozpoznawalnych budynków w tym mieście przy ulicy Jagiellońskiej 21. Biurowiec o charakterystycznej szklanej elewacji dysponuje powierzchnią najmu na poziomie 3 800 mkw. Obiekt powstał w latach latach 1992–1993 w oparciu projekt architektoniczny przygotowany dla ówczesnego Banku Handlowego. Hunger Development jest właścicielem nieruchomości od grudnia 2017 roku.

Drugim budynkiem, na który Hunger otrzymał finansowanie jest H+ „Danhouse z 2009 roku. Biurowiec powstał jako pierwszy etap centrum biznesowego Scanpark Business Center i oferuje 6 700 mkw. powierzchni najmu.

Planujemy stworzyć nowy brand biurowy H+. Model ten jest stosowany m.in. przez sieci hotelowe, takie jak Hilton czy Marriott, i polega na budowaniu wielu budynków pod tą samą marką. Brand H+ otrzyma także następny biurowiec przy ul. Towarowej 36 w Bydgoszczy – drugi etap kompleksu Scanpark Business Centre. Docelowo budynek będzie miał 16 tys. m kw. powierzchni. Biurowiec H+ „Danhouse”, będący pierwszym etapem Scanparku, jest już wynajęty w 100 proc.
powiedział: Oskar Hunger

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.