Biurowiec w Bydgoszczy z lat 60. przeszedł gruntowny remont. Efekt imponujący

2020.04.23

Dobiega końca modernizacja i remont budynku położonego w centrum Bydgoszczy, przy ulicy Królowej Jadwigi 18. Niebawem otwarty zostanie tutaj biurowiec Modern Office.

Modern Office przy ulicy Królowej Jadwigi 18 w Bydgoszczy to nowoczesny biurowiec z częścią mieszkalną na dwóch ostatnich piętrach. Budynek, w którym przed laty mieściła znana na całe miasto restauracja „Rzepicha”. przechodzi obecnie gruntowny remont.

W ramach inwestycji Modern Office dokonano architektonicznej zmiany, a także całkowitej przebudowy oraz dobudowy ostatnich pięter, mianowicie 6 i 7 piętra, które zostały zagospodarowane pod apartamenty na wynajem. Zmodernizowana została elewacja z z wykorzystaniem ekologicznych, nowoczesnych materiałów.

Elewacja zgodnie z projektem zyskała modernistyczne oświetlenie, panoramiczne okna w niesymetrycznym rozrzuceniu po elewacji w części biurowej oraz elementy dekoracyjne w formie pionowych aluminiowych lameli. Dopełnieniem są tarasy pełne zieleni przeznaczone do spędzania wolnego czasu.

Poziom komercjalizacji części biurowej wynosi obecnie 100 proc., a wszystkie umowy z najemcami zostały już podpisane.

Projekt modernizacji i remontu przygotował mgr. inż. arch. Bartosz Kamiński właściciel firmy Lines Architekci oraz jego zespół pod kierownictwem Mateusza Szymańskiego. Inwestorem jest Modern Group. Otwarcie biurowca Modern Office nastąpić ma na przełomie lipca/sierpnia br.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • te77
  Gość
  2020-04-23 10:04:33
  fajnie to wygląda

 • Adamsky
  Gość
  2020-04-23 11:37:24
  No Wow. Jak to że był z lat 60 to wygląda fajnie, lekko I nowocześnie

 • tatarka
  Gość
  2020-04-23 22:07:17
  Konserwator zabytków to zatwierdził

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.