Poznań: Śródka stanie się niebawem przyjazna dla turystów
Centrum to nie tylko gmach, gdzie będzie można zobaczyć początki państwa polskiego, ale także cała infrastruktura, która powstanie wokoło niego z przeznaczeniem dla turystów. Trwają prace archeologiczne w miejscu, gdzie powstanie interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Badania potrwają do końca września.
Do tej pory w Poznaniu nie ma parkingu dla autokarów z prawdziwego zdarzenia z toaletami i miejscami odpoczynku dla kierowców. Już za dwa lata autokary przywożące wycieczki do Centrum będą mogły zatrzymać się na nowoczesnym dobrze wyposażonym parkingu w północnej części Śródki przy ul. Gdańskiej. Znajdzie się na nim zaplecze sanitarno-socjalne. Będzie ono pełniło funkcję miejsca "pierwszego kontaktu" turysty z miastem (informacji turystycznej i podstawowych usług turystycznych).
Parking będzie połączony promenadą spacerową z budynkiem Centrum, aby zapewnić turystom wygodne i bezpieczne dotarcie do niego.
Promenada ma łączyć Centrum z mostem biskupa Jordana umożliwiając dogodne dojście do obiektu dla turystów od strony Ostrowa Tumskiego i Śródki. Uporządkowane zostaną również brzegi Cybiny.
W związku z powstaniem centrum na obszarze Ostrowa Tumskiego i Śródki przygotowany zostanie specjalny system informacji turystycznej - tablice informacyjne, oznakowanie kierujące. System informacyjny będzie zawierać elementy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ułatwi to zwiedzającym poruszanie się nie tylko po samym obiekcie, ale także po całej dzielnicy.
Do tej pory w Poznaniu nie ma parkingu dla autokarów z prawdziwego zdarzenia z toaletami i miejscami odpoczynku dla kierowców. Już za dwa lata autokary przywożące wycieczki do Centrum będą mogły zatrzymać się na nowoczesnym dobrze wyposażonym parkingu w północnej części Śródki przy ul. Gdańskiej. Znajdzie się na nim zaplecze sanitarno-socjalne. Będzie ono pełniło funkcję miejsca "pierwszego kontaktu" turysty z miastem (informacji turystycznej i podstawowych usług turystycznych).
Promenada ma łączyć Centrum z mostem biskupa Jordana umożliwiając dogodne dojście do obiektu dla turystów od strony Ostrowa Tumskiego i Śródki. Uporządkowane zostaną również brzegi Cybiny.
W związku z powstaniem centrum na obszarze Ostrowa Tumskiego i Śródki przygotowany zostanie specjalny system informacji turystycznej - tablice informacyjne, oznakowanie kierujące. System informacyjny będzie zawierać elementy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ułatwi to zwiedzającym poruszanie się nie tylko po samym obiekcie, ale także po całej dzielnicy.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra