Euro 2012: wkrótce próba oświetlenia poznańskiego stadionu
Próba nocnej iluminacji poznańskiego stadionu odbędzie się 13 czerwca. Trwa też rozruch oświetlenia płyty boiska.
Na poznańskim stadionie na 13 czerwca planowany jest festyn dla niepełnosprawnych dzieci. Będzie okazja do zapoznania się z planami usytuowania miejsc dla osób niepełnosprawnych na widowni, a miejsc takich przewidziano na wszystkich trybunach oprócz drugiej, przeznaczonej dla najbardziej zagorzałych kibiców, 220. Niektóre znajdą się na poziomie najniższych rzędów, inne na wysokości 6 metrów z dojazdem windą. Wszystko zależy od stopnia niepełnosprawności.
Atrakcją festynu będzie próbne oświetlenie membrany stanowiącej zewnętrzną elewację stadionu. Reflektory, skierowane na stadion i świecące różnymi kolorami zainstalowane są na daszku chroniącym przed zsuwaniem się śniegu.
Pod konstrukcją dachu zainstalowane zostały reflektory oświetlające boisko. Lada chwila zacznie się rozruch tych urządzeń i takie ustawienie lamp, które zapewni równomierne oświetlenie każdego fragmentu boiska. Nie jest jeszcze gotowe nowe łącze z siecią energetyczną biegnącą wzdłuż ulicy Bułgarskiej, ale na tym etapie można jeszcze korzystać ze starej instalacji, a w razie konieczności skorzystać z nowych agregatów prądotwórczych zainstalowanych na wypadek braku dostawy energii.
Wszystko wskazuje, że nowe lampy oświetlą boisko już podczas pierwszego meczu przyszłego sezonu, choć być może jeszcze nie z pełną mocą. Docelowo wielkość oświetlenia ma przekroczyć 2 tysiące luxów. Zewnętrzne i wewnętrzne oświetlenie stadionu to element prac wykończeniowych. Prawdopodobnie sfinansowane one zostaną dzięki zwrotowi podatku VAT. Wykonawcy naliczali go do każdej faktury, miasto pieniądze te odzyska.
Na poznańskim stadionie na 13 czerwca planowany jest festyn dla niepełnosprawnych dzieci. Będzie okazja do zapoznania się z planami usytuowania miejsc dla osób niepełnosprawnych na widowni, a miejsc takich przewidziano na wszystkich trybunach oprócz drugiej, przeznaczonej dla najbardziej zagorzałych kibiców, 220. Niektóre znajdą się na poziomie najniższych rzędów, inne na wysokości 6 metrów z dojazdem windą. Wszystko zależy od stopnia niepełnosprawności.
Pod konstrukcją dachu zainstalowane zostały reflektory oświetlające boisko. Lada chwila zacznie się rozruch tych urządzeń i takie ustawienie lamp, które zapewni równomierne oświetlenie każdego fragmentu boiska. Nie jest jeszcze gotowe nowe łącze z siecią energetyczną biegnącą wzdłuż ulicy Bułgarskiej, ale na tym etapie można jeszcze korzystać ze starej instalacji, a w razie konieczności skorzystać z nowych agregatów prądotwórczych zainstalowanych na wypadek braku dostawy energii.
Wszystko wskazuje, że nowe lampy oświetlą boisko już podczas pierwszego meczu przyszłego sezonu, choć być może jeszcze nie z pełną mocą. Docelowo wielkość oświetlenia ma przekroczyć 2 tysiące luxów. Zewnętrzne i wewnętrzne oświetlenie stadionu to element prac wykończeniowych. Prawdopodobnie sfinansowane one zostaną dzięki zwrotowi podatku VAT. Wykonawcy naliczali go do każdej faktury, miasto pieniądze te odzyska.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra