Wielkopolska: Powstaje Zakład Medycyny Nuklearnej w Ośrodku Radioterapii
Zakład Medycyny Nuklearnej z nowoczesną pracownią izotopową powstaje w Kaliszu w ramach przebudowy i rozbudowy Ośrodka Radioterapii.
Grupa Antczak realizuje kolejny projekt w sektorze budownictwa specjalistycznych obiektów medycznych. W kaliskim Ośrodku Radioterapii, który jest filią Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, trwa przebudowa i rozbudowa, w ramach której powstanie Zakład Medycyny Nuklearnej z nowoczesną pracownią izotopową.
Na działce przy ulicy Kaszubskiej 12 znajduje się oddany do użytku w 2014 roku nowoczesny dwukondygnacyjny obiekt, w którym prowadzona jest radioterapia chorych z rozpoznaniem nowotworów złośliwych w warunkach ambulatoryjnych i szpitalnych. W Ośrodku prowadzone są obecnie prace budowlane, których celem jest powstanie Zakładu Medycyny Nuklearnej (ZMN), zajmującego się diagnostyką medyczną z wykorzystaniem izotopów promieniotwórczych.
Powstający obiekt spełniał będzie restrykcyjne wymogi związane z bezpieczną pracą ze źródłami promieniowania jonizującego. Znajdzie się w nim pracownia izotopowa klasy II wraz ze śluzą dozymetryczną oraz magazynem źródeł i odpadów medycznych. Pracownia zostanie ulokowana w sposób umożliwiający bezpośrednie podawanie izotopu do pomieszczenia aplikacji oraz do poczekalni gorącej PET. Dostawa oraz odbiór źródeł i odpadów medycznych będzie następować z zewnątrz budynku, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo pracy.
Generalnym wykonawcą zadania jest spółka Health Technologies, a Grupa Antczak odpowiada za realizację prac budowlanych.
Grupa Antczak realizuje kolejny projekt w sektorze budownictwa specjalistycznych obiektów medycznych. W kaliskim Ośrodku Radioterapii, który jest filią Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, trwa przebudowa i rozbudowa, w ramach której powstanie Zakład Medycyny Nuklearnej z nowoczesną pracownią izotopową.
Powstający obiekt spełniał będzie restrykcyjne wymogi związane z bezpieczną pracą ze źródłami promieniowania jonizującego. Znajdzie się w nim pracownia izotopowa klasy II wraz ze śluzą dozymetryczną oraz magazynem źródeł i odpadów medycznych. Pracownia zostanie ulokowana w sposób umożliwiający bezpośrednie podawanie izotopu do pomieszczenia aplikacji oraz do poczekalni gorącej PET. Dostawa oraz odbiór źródeł i odpadów medycznych będzie następować z zewnątrz budynku, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo pracy.
Generalnym wykonawcą zadania jest spółka Health Technologies, a Grupa Antczak odpowiada za realizację prac budowlanych.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra