Dwie wieże w centrum Katowic prawie ukończone. Pierwszy taki projekt wielofunkcyjny na Śląsku

2021.10.27

Rozpoczęły się właśnie prace przy wykonaniu korony ponad 100-metrowych wież kompleksu wielofunkcyjnego Global Office Park. Inwestor udostępnił film z postępu prac na budowie inwestycji.

Inwestycja firmy Cavatina Holding w Katowicach już góruje nad centrum miasta. Budowa nowoczesnego kompleksu typu mixed-use wchodzi w kolejną fazę realizacji. Wkrótce będzie można podziwiać jej oryginalną elewację.

Global Office Park to wielofunkcyjny kompleks, który oferuje przestrzeń biurową, usługową, a także lokale mieszkalne. Inwestycja o łącznej powierzchni 86 000 mkw. składa się z dwóch, 25-piętrowych wież, które oferują biura o łącznej powierzchni 55 200 mkw., a także trzeciego obiektu, w którym znajdą się mieszkania na wynajem od Resi Capital. Łącznie będzie to 670 lokali o zróżnicowanym metrażu.

Podstawą wszystkich trzech wieżowców będzie pięciokondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi czy sklepami.

Na terenie inwestycji rozpoczęto właśnie prace przy wykonaniu korony w budynkach A1 i A2. Wkrótce zdemontowane zostaną zewnętrzne windy towarowe oraz ostatni dźwig wieżowy, co oznacza, że rozpoczną się prace przy zamykaniu fasady. Na ukończeniu są już niemal wszystkie instalacje wewnętrzne, które zostały wykonane w 90 proc.

Równolegle trwa budowa trzeciego budynku, gdzie zakończono już konstrukcję żelbetową na poziomie +2 i +3.

ZOBACZ FILM Z POSTĘPU PRAC - PAŹDZIERNIK

Poziom komercjalizacji wież biurowych wynosi obecnie ponad 50 proc., a wśród najemców znajdą się takie marki jak ING Tech, Hyland czy UPC.

Global Office Park powstaje na działce przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach. Inwestycja będzie gotowa w II kwartale 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.