Gdańsk będzie miał kryte lodowisko. Gdzie powstanie inwestycja?


2023.01.13
Autor: Piotr Maślak
W dzielnicy Ujeścisko - Łostowice powstać ma duży kompleks sportowo-rekreacyjny, którego częścią będzie kryte lodowisko. Gotowa jest już dokumentacja projektowa dla jego budowy, przygotowana przez biuro TBiARCHITEKCI Sp. z o.o.

W sąsiedztwie pętli tramwajowej u zbiegu al. Pawła Adamowicza i powstającej ul. Nowej Warszawskiej w dzielnicy Ujeścisko - Łostowice powstanie lodowisko rekreacyjne z trybunami o pojemności 300 osób. Gotowa jest już dokumentacja projektowa inwestycji i trwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę.

Budynek nowego krytego lodowiska w Gdańsku będzie miał trzy kondygnacje i łączną powierzchnię wynoszącą ponad 2 000 metrów kwadratowych. Inwestycja w okolicach Szkoły Podstawowej nr 6 i Przedszkola nr 68 oraz pętli „Ujeścisko” i torowiska nazywanego roboczo Nową Warszawską będzie jednym z elementów większego kompleksu sportowo-rekreacyjnegoo w dzielnicy Ujeścisko - Łostowice.

Cały projekt zostały podzielony na cztery fazy. W pierwszym etapie powstanie wspomniana hala lodowiska z zapleczem szatniowym. Następnie wybudowany zostanie basen, a w III etapie hala lodowiska treningowego wraz z dodatkowym zapleczem treningowym (siłownie, fitness) oraz zapleczem konferencyjnym i trybunami na 300 osób, nadbudowanymi nad zapleczem szatniowym wykonanym w etapie I. Na koniec zaplanowano realizację hali do curlingu z trybuną na 115 osób, z własnym zapleczem szatniowym i gastronomią oraz pomieszczeniami dla klubów i związków sportowych.

Obecnie budowa krytego lodowiska jest na etapie weryfikacji dokumentacji, którą przygotowała pracownia TBiARCHITEKCI Sp. z o.o. Równolegle trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę. Koszt dokumentacji projektowej wyniósł blisko 198 tys. złotych. W ramach którego uwzględniono także zagospodarowanie terenu wokół kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w tym miejsca parkingowe

Co ciekawe, układ chłodniczy lodowiska będzie przygotowany do odzysku ciepła na potrzeby basenu.

Komentarze


 • Józef
  Gość
  2023-01-14 19:47:33
  W jakim terminie powstanie lodowiska krytego. Autor Maślak nie określił terminu powstania tego lodowiska. Jest to nie konkretne i nie powinno być przekazywane do publicznej wiadomości.

 • Szklane Domy
  Gość
  2023-01-15 22:21:46
  Gdanska dziura.
  W koncu powstanie tam kryte lodowisko

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.