Znika najstarsze Multikino w Warszawie. Działkę kupił belgijski deweloper
Multikino, jedna z największych sieci kin w Polsce, sprzedała swoją działkę przy stacji metra Imielin, gdzie stoi ich najstarsze kino w Warszawie. Nieruchomość zlokalizowana jest u zbiegu alei Komisji Edukacji Narodowej i ulicy Indiry Gandhi.
Transakcja była wynikiem wzrostu wartości działki o powierzchni 1,0963 ha przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 60, której Multikino było użytkownikiem wieczystym. Kupującym jest belgijski deweloper - spółka GH Development 11. Multikino zapowiada, że kino nadal będzie działało przez kolejne 18 miesięcy w niezmienionym kształcie, a środki z transakcji zostaną wykorzystane na spłatę dodatkowego zadłużenia, które umożliwiło funkcjonowanie i utrzymanie zatrudnienia spółki podczas pandemii.
Wraz z finalizacją transakcji sprzedaży nieruchomości i spłatą części pożyczek, wskaźniki bilansowe spółki ulegną poprawie. Nie planuje się sprzedaży innych działek Multikina.
Działka w Imielinie będzie teraz zabudowana na obiekt mieszkaniowo-usługowy przez dewelopera GH Development 11, który jest już obecny w Warszawie od kilku lat. Pierwszą stołeczną inwestycją spółki było Moxo House na ul. Goszczyńskiego. Nową inwestycję zaprojektuje pracownia, która zostanie wyłoniona w wyniku konkursu. Deweloper zakłada budowę otwartego osiedla na około 300 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Oferta kompleksu zostanie uzupełniona o prezstrzeń handlowo-usługową.
Obecnie rozpoczynamy prace przygotowawcze związane z projektowaniem. Niedługo będziemy mogli podzielić się szczegółami związanymi z wybraną koncepcją architektoniczną – powiedziała Aleksandra Żuralska, Country Manager GH Development.
Plan miejscowy przyjęty prawie dwa lata temu przewiduje tu obiekt mieszkaniowo-usługowy. Zapisy planu nie wymagają, aby pozostały w nim funkcje kulturalne. Obiekt może mieć natomiast taką samą wysokość jak urząd dzielnicy - czyli 23 metry (7 pięter). Dokładnie naprzeciwko ratuszowej wieży może wyrosnąć wieża na 34 metry, ponieważ tu pozwolono na "dominantę wysokościową". W osi widokowej alei KEN widoczne będą zatem dwie spore wieże.
W planach GH Development jest także wejście do największych miast regionalnych w Polsce, w tym w pierwszej kolejności do Wrocławia, gdzie w 2022 roku otwarty został oddział GH Development.
Transakcja była wynikiem wzrostu wartości działki o powierzchni 1,0963 ha przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 60, której Multikino było użytkownikiem wieczystym. Kupującym jest belgijski deweloper - spółka GH Development 11. Multikino zapowiada, że kino nadal będzie działało przez kolejne 18 miesięcy w niezmienionym kształcie, a środki z transakcji zostaną wykorzystane na spłatę dodatkowego zadłużenia, które umożliwiło funkcjonowanie i utrzymanie zatrudnienia spółki podczas pandemii.
Działka w Imielinie będzie teraz zabudowana na obiekt mieszkaniowo-usługowy przez dewelopera GH Development 11, który jest już obecny w Warszawie od kilku lat. Pierwszą stołeczną inwestycją spółki było Moxo House na ul. Goszczyńskiego. Nową inwestycję zaprojektuje pracownia, która zostanie wyłoniona w wyniku konkursu. Deweloper zakłada budowę otwartego osiedla na około 300 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Oferta kompleksu zostanie uzupełniona o prezstrzeń handlowo-usługową.
Plan miejscowy przyjęty prawie dwa lata temu przewiduje tu obiekt mieszkaniowo-usługowy. Zapisy planu nie wymagają, aby pozostały w nim funkcje kulturalne. Obiekt może mieć natomiast taką samą wysokość jak urząd dzielnicy - czyli 23 metry (7 pięter). Dokładnie naprzeciwko ratuszowej wieży może wyrosnąć wieża na 34 metry, ponieważ tu pozwolono na "dominantę wysokościową". W osi widokowej alei KEN widoczne będą zatem dwie spore wieże.
W planach GH Development jest także wejście do największych miast regionalnych w Polsce, w tym w pierwszej kolejności do Wrocławia, gdzie w 2022 roku otwarty został oddział GH Development.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra