Po niemal dwóch dekadach zniknie niedokończona siedziba firmy EuRoPol Gaz w Warszawie


2023.03.20
Autor: Piotr Maślak
Wyburzona zostanie niedokończona siedziba firmy EuRoPol Gaz na warszawskich Bielanach. Dom Development, który jest obecnym właścicielem nieruchomości, prowadzi już prace projektowe nad nową inwestycją.

Po niemal dwóch dekadach z panoramy dzielnicy Bielan w Warszawie zniknie niedoszła siedziba firmy EuRoPol Gaz, znajdująca się między ulicami Maczka i Literacką oraz Trasą Armii Krajowej. Budynek, którego realizacja zakończyła się na etapie stanu surowego, zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowa inwestycja.

Mieszkania w miejsce biurowca na Bielanach


Obecnym właścicielem nieruchomości jest ogólnopolski deweloper - Dom Development. Firma 11 stycznia 2023 roku otrzymała wydaną przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego decyzję dotyczącą rozbiórki "szkieletora" i budowę dwóch budynków mieszkalnych z podziemną halą garażową. Deweloper jest na etapie prac projektowych dotyczących inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Literackiej na warszawskich Bielanach. Firma nie zdradza jednak szczegółów dotyczących rozbiórki oraz nowej inwestycji.

Historia betonowego "szkieletora"


Budowa nowej siedziby firmy EuRoPol Gaz, , której głównymi udziałowcami są PGNiG i Gazprom, rozpoczęła się w 2000 roku, jednak po dwóch latach prace zostały wstrzymane. Wtedy została podjęta przez rosyjskich inwestorów o porzuceniu realizacji tego kosztownego projektu. Niedokończony biurowiec został zaprojektowany przez nieżyjącego już architekta Tadeusza Spychała, który jest twórcą takich warszawskich budynków jak m.in. hotel Intercontinental przy ul. Emilii Plater.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.