Największy deweloper w Finlandii rusza z budową mieszkań przy Domaniewskiej


2021.11.08
Autor: Urbanity.pl
Fiński deweloper ruszył z budową inwestycji mieszkaniowej Smartti Mokotów u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej w Warszawie. Będzie największym obiektem najmu profesjonalnego w Polsce.

W bezpośrednim sąsiedztwie biur, uczelni i centrów handlowych na Mokotowie rozpoczęła się budowa ponad 800 nowoczesnych lokali mieszkalnych firmy YIT. Generalnym wykonawcą został Unibep.

Projekt u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej został przygotowany przez YIT dla wiodącego skandynawskiego inwestora na rynku nieruchomości NREP. 5 listopada odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Smartti Mokotów. Inwestycja zakłada budowę docelowo ponad 800 mieszkań w dwóch etapach.

- Ten projekt ożywi Mokotów. Został zaprojektowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na 1-2-osobowe mieszkania dla dojeżdżających do pracy profesjonalistów, singli i rozwiedzionych lub par, poszukujących nowoczesnych rozwiązań mieszkaniowych, zapewniających poczucie przynależności do miejscowej społeczności. Każde mieszkanie będzie funkcjonalnie wykończone i umeblowane – z nowoczesną kuchnią, łazienką i balkonem. Ponadto obiekt będzie oferował wiele dodatkowych udogodnień – restauracji, siłowni oraz wspólnych miejsc do pracy i wypoczynku. W ogrodzie na dachu zaplanowano też siłownię na świeżym powietrzu. – wyjaśnia Rune Kock, Partner i Dyrektor Działu Living w NREP.

Jest to pierwszy projekt NREP na rynku wynajmu profesjonalnego zlokalizowany poza krajami skandynawskimi.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.