MetLife zmienia siedzibę w Warszawie po 25 latach. Nowe biura w ponad 200-metrowym wieżowcu przy rondzie Daszyńskiego


2022.09.14
Autor: Piotr Maślak
Ponad 200-metrowy wieżowiec Warsaw UNIT w centrum Warszawy stał się nową siedzibą dla jednej z wiodących na świecie firm świadczących usługi finansowe. MetLife Europe Services Limited zajmą 21. piętro biurowca przy rondzie Daszyńskiego.

Spółka działająca w ramach globalnej grupy finansowej MetLife podpisała umowę z firmą Ghelamco, która jest deweloperem i właścicielem wieżowca Warsaw UNIT, na wynajem powierzchni biurowej w biurowcu. Najbardziej ekologiczny i zaawansowany technologicznie biurowiec w Polsce stanie się siedzibą dla pracowników MerLife od grudnia tego roku.

MetLife przenosi swoje biuro w Warszawie po 25 latach obecności na Powiślu. Nowa siedziba mieściła się będzie na 21. piętrze wieżowca i będzie miała powierzchnię 1 500 mkw. Umowa najmu podpisana została na okres 7 lat. Najemcę w transakcji wspierała firma doradcza CBRE.

Nowy najemca Warsaw UNIT to jedna z wiodących na świecie firm świadczących usługi finansowe, która oferuje ubezpieczenia, renty, świadczenia pracownicze i zarządzanie aktywami. MetLife założony został w 1868 roku, a obecnie prowadzi swoją działalność na ponad 40 rynkach na całym świecie, zajmując czołowe pozycje w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Ameryce Łacińskiej, Azji, Europie oraz na Bliskim Wschodzie.

Warsaw UNIT to 202-metrowy wieżowiec na Woli, który na 46. piętrach oferuje około 57 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy. Biurowiec jest w 100 proc. zasilany czystą energią. Wieżowiec posiada wiele oryginalnych rozwiązań, w tym m.in. falująca na wietrze efektowna fasada kinetyczna w formie smoczej łuski czy Skyfall Warsaw – podniebny, w pełni przeszklony taras widokowy z opadającą podłogą.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.