Lofty w dawnej gorzelni drożdżowej na Białołęce. Startuje ostatni etap fińskiego dewelopera


2022.09.27
Autor: Bartosz Motorek
Rusza ostatni etap inwestycji mieszkaniowej Aroma Park, zlokalizowanej na terenie historycznej drożdżowni Henryka Bienenthala na warszawskim Henrykowie. Fiński deweloper YIT rozpoczął właśnie sprzedaż loftów i mieszkań.

Fiński deweloper YIT prowadzi na warszawskim Henrykowie budowę osiedla Aroma Park, które powstaje w ramach zabudowań starej drożdżowni Henryka Bienenthala.

Zespół dawnej gorzelni kryje w sobie niesamowitą, ponad stuletnią historię, zaś każdy z budynków ma niepowtarzalny industrialny charakter. Co ciekawe, Henryków zawdzięcza fabryce nie tylko nazwę, ale też zapoczątkowanie rozwoju urbanistycznego i demograficznego oraz układ ulic, które w naturalny sposób wytyczono w nawiązaniu do granic działki fabrycznej, dlatego wykorzystanie tej przestrzeni jest dla nas szczególnie cenne
powiedział: Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce

Deweloper rozpoczął właśnie ostatni etap projektu mieszkaniowego, który trafił już do sprzedaży. W ramach oryginalnego projektu Aroma Park Lofty, nada nowe życie budynkom dawnej gorzelni drożdżowej. W tej części inwestycji zrewitalizowane zostaną trzy zabytkowe obiekty - Fabryka, Stary Magazyn oraz Willa Fabrykancka. Całość dopełni nowy budynek, który wpisze się w zabytkowy charakter otoczenia. Łącznie w ostatnim etapie osiedla zaplanowano 170 mieszkań i loftów, które będą gotowe w drugim kwartale 2024 roku.

Zabytkowy budynek Fabryki to jeden z niewielu zachowanych w tak dobrym stanie obiektów przemysłowych w całym mieście. Zrewitalizowany budynek zaoferuje 30 loftów na 5 kondygnacjach nadziemnych. Jego ściany zewnętrzne zostaną zachowane i poddane renowacji, a wnętrza wspólne zyskają niepowtarzalny industrialny charakter. Z kolei Willa Fabrykancka, która także została zachowana w dobrym stanie, także przejdzie metamorfozę. Renowacji poddane zostaną nie tylko ceglane elewacje, ale również oranżeria z witrażami, skrzynkowe okna czy historyczny balkon wykonany z prefabrykowanych elementów żeliwnych. Odrestaurowane zostaną również istniejące klatki schodowe z polichromiami. Niewielka, 2-kondygnacyjna willa pomieści 8 loftów.

Nowe oblicze zyska także Stary Magazyn, który wpisany jest do rejestru zabytków. Zrewitalizowany obiekt zaoferuje także 8 loftów na dwóch poziomach. W nowym, 4-kondygnacyjnym ostatniego etapu Aroma Park znajdą się 124 mieszkania.

Nad całością prowadzonych prac czuwa pracownia KAPS Architekci. Generalnym wykonawcą jest Unibep SA.

Aroma Park to wyjątkowe osiedle fińskiego dewelopera, które powstaje przy ulicy Klasyków 10 na warszawskiej Białołęce. Docelowo inwestycja składała się będzie z ponad 400 mieszkań w pięciu etapach.

Wszystkie lokale zbudowane w ramach trzech dotychczasowych etapów osiedla znalazły już swoich właścicieli.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.