Kolejny etap inwestycji na Saskiej Kępie. Zaglądamy na budowę osiedla Lizbońska
Wspólny projekt deweloperski Grupo Lar i Develia wkracza w kolejny etap prac. Przed rozpoczęciem budowy inwestycji, rozebrany został mieszczący się na działce budynek biurowy. Docelowo projekt na Saskiej Kępie zakłada realizację niespełna 200 mieszkań.
Osiedle Lizbońska to wspólny projekt Grupo Lar i Develia tuż przy skrzyżowaniu alei Stanów Zjednoczonych i ulicy Saskiej. Inwestycja składała się będzie z czterech budynków o wysokości maksymalnie pięciu pięter, w których znajdzie się łącznie blisko 200 mieszkań o metrażach od 37 do 93 metrów kwadratowych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji podziemną halę garażową na 225 stanowisk. Ofertę osiedla Lizbońska uzupełni 15 lokali o charakterze handlowo-usługowym.
Obecnie na budowie prowadzone są prace żelbetowe, kończą się prace ziemne i na ukończeniu jest płyta fundamentowa. Budowę obsługują trzy żurawie dźwigowe, a czwarty jest w przygotowaniu. Wykonawca inwestycji rozpoczął roboty na poziomie -1 w zakresie elementów pionowych.
Pierwszy etap budowy Osiedla Lizbońska polegał na rozbiórce budynku biurowego i wykonaniu przekładki istniejących sieci kolidujących z zabudową, a także obudowę wykopu – ściankę berlińską. Aktualnie trwają prace związane z reorganizacją przestrzeni budowy.
- Obecnie trwa na budowie betonowanie dużych fragmentów płyty fundamentowej. Wszystko za sprawą tego, że płyta fundamentowa musi zostać umieszczona w gruncie. To proces, który w zależności od skomplikowania i czasu niezbędnego na wykopanie i wywiezienie gruntu, nie zawsze udaje się ukończyć w trakcie godzin roboczych. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ten etap przebiegł sprawnie. Zakończymy go tak szybko, jak będzie to możliwe, jednocześnie licząc na wyrozumiałość sąsiadów inwestycji – tłumaczy biuro prasowe Grupo Lar.
Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada biuro JEMS Architekci.
Materiały do budowy są certyfikowane, budynki będą cechowały się energooszczędnością i energochłonnością.
Osiedle Lizbońska to wspólny projekt Grupo Lar i Develia tuż przy skrzyżowaniu alei Stanów Zjednoczonych i ulicy Saskiej. Inwestycja składała się będzie z czterech budynków o wysokości maksymalnie pięciu pięter, w których znajdzie się łącznie blisko 200 mieszkań o metrażach od 37 do 93 metrów kwadratowych. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji podziemną halę garażową na 225 stanowisk. Ofertę osiedla Lizbońska uzupełni 15 lokali o charakterze handlowo-usługowym.
Obecnie na budowie prowadzone są prace żelbetowe, kończą się prace ziemne i na ukończeniu jest płyta fundamentowa. Budowę obsługują trzy żurawie dźwigowe, a czwarty jest w przygotowaniu. Wykonawca inwestycji rozpoczął roboty na poziomie -1 w zakresie elementów pionowych.
Pierwszy etap budowy Osiedla Lizbońska polegał na rozbiórce budynku biurowego i wykonaniu przekładki istniejących sieci kolidujących z zabudową, a także obudowę wykopu – ściankę berlińską. Aktualnie trwają prace związane z reorganizacją przestrzeni budowy.
Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada biuro JEMS Architekci.
Materiały do budowy są certyfikowane, budynki będą cechowały się energooszczędnością i energochłonnością.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra