Data i godziny otwarcia zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle

2020.05.11

Właściciel kompleksu Elektrownia Powiśle podał datę otwarcia części handlowej. Pierwsze zakupy będzie można zrobić w środę, 20 maja br.

Elektrownia Powiśle to wielofunkcyjny kompleks mieszczący się na działce między Dobrą, Zajęczą i Wybrzeżem Kościuszkowskim na warszawskim Śródmieściu. Inwestycja należy do spółek White Star Real Estate i Tristan Capital Partners.

Pierwotnie inwestycja miała zostać otwarta już 4 kwietnia, jednak z powodu pandemii koronawirusa, właściciele kompleksu musieli przesunąć tę datę. Teraz wiadomo, że od 20 maja dostępna będzie oferta handlowa Elektrowni Powiśle, z wyłączeniem miejsc siedzących w strefie gastronomicznej Food Hall oraz strefy piękna Beauty Hall.

W budynkach dawnej elektrowni otwarte zostaną m.in. takie sklepy jak Urban Outfitters, Weekday, COS, Levi’s, Converse, Napapijri czy Hugo. Pierwsza z podanych marek otworzy swój pierwszy sklep w Polsce.

Godziny otwarcia Elektrowni Powiśle
W środę, 20 maja nastąpi otwarcie części handlowej Elektrowni Powiśle. Kompleks będzie czyny w godzinach od poniedziałku do soboty od godzinach 10:00 do 22:00 i od godzinach 10:00 do 21:00 w niedziele, z wyłączeniem niedziel wolnych od handlu. Przypomnijmy, że tak jak miało to miejsce dotychczas, eko targ Plonoteka czynny jest w piątki i soboty w godzinach 9:00 – 15:00.

Czym jest Elektrownia Powiśle
Kompleks przy Wybrzeżu Kościuszkowskim to zarówno odrestaurowane zabytkowe obiekty, jak i nowe budownictwo. W nowych budynkach zaplanowano część biurową o łącznej powierzchni prawie 22 000 mkw., z czego całość już została skomercjalizowana. W tym zabytkowej hali elektrowni oraz hali dawnego kesonu od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego o łącznej powierzchni 15 500 mkw. otwartych zostanie około 40 konceptów gastronomicznych, w tym m.in. 18 lokali w strefie Food Hall i ponad 10 restauracji z pełną obsługą kelnerską.

Elektrownia Powiśle to również część Beauty Hall o powierzchni 1 500 mkw., na której otwarte zostaną zakłady kosmetyczne, salony fryzjerskie i męscy barberzy.

Cztery gwiazdki hotelu sieci Barcelo
W planach jest również otwarcie czterogwiazdkowego hotelu sieci Barcelo, zlokalizowanego na działce u zbiegu Zajęczej oraz Wybrzeża Kościuszkowskiego. Hotel zaoferuje łącznie 150 pokoi.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Gość
  Gość
  2020-05-12 17:31:51
  Super. Długo na to czekałem

 • Artur
  Gość
  2020-05-13 07:41:35
  Dobrze, że plonoteka ciągle działa !

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.