Biurowiec z lat 90-tych przy Ogrodzie Saskim zmieni funkcję. W planach mieszkania
Biurowiec Saski Point przy skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej w Warszawie, stojący naprzeciwko Ogrodu Saskiego, może wkrótce zmienić funkcję. Zamiast rozbiórki planowana jest jego adaptacja na apartamentowiec – informuje portal Wyborcza.pl.
Saski Point, biurowiec z końca lat 90., ma szansę przejść gruntowną metamorfozę. Według informacji podanych przez Wyborcza.pl, inwestorzy chcą dostosować obiekt do nowych realiów rynkowych i zamiast biura utworzyć w nim mieszkania.
Pierwotnie w 2022 roku rozważano różne warianty przebudowy, jednak obecny wniosek nie przewiduje rozbiórki ani nadbudowy. Jak wyjaśnia Mateusz Węgrzyn, rzecznik dzielnicy Śródmieście w rozmowie z portalem, gabaryty obiektu pozostaną niemal bez zmian, a ewentualne korekty ograniczą się do dostosowania bryły do nowej funkcji mieszkaniowej. Obecnie trwa postępowanie administracyjne dotyczące decyzji o warunkach zabudowy.
Obiekt, oddany do użytku w 1998 roku, został zaprojektowany przez zespół architektów z Francji i Warszawy. Dziś, po 27 latach, Saski Point jest przykładem budynku, który traci atrakcyjność dla najemców biurowych. Inwestor rozważa przekształcenie biurowca w apartamentowiec. Atutem jest znakomita lokalizacja w centrum miasta, tuż przy Ogrodzie Saskim. Mieszkania z takimi widokami mogą osiągnąć bardzo wysokie ceny.
Formalnie nie ma przeszkód do realizacji tego planu, ponieważ teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Co więcej, budynek dysponuje garażem na ponad 90 samochodów, co mogłoby zapewnić przyszłym mieszkańcom wygodę parkowania.
Właścicielem Saski Point od grudnia 2024 roku jest polski inwestor, którego tożsamość nie została ujawniona.
Saski Point, biurowiec z końca lat 90., ma szansę przejść gruntowną metamorfozę. Według informacji podanych przez Wyborcza.pl, inwestorzy chcą dostosować obiekt do nowych realiów rynkowych i zamiast biura utworzyć w nim mieszkania.
Obiekt, oddany do użytku w 1998 roku, został zaprojektowany przez zespół architektów z Francji i Warszawy. Dziś, po 27 latach, Saski Point jest przykładem budynku, który traci atrakcyjność dla najemców biurowych. Inwestor rozważa przekształcenie biurowca w apartamentowiec. Atutem jest znakomita lokalizacja w centrum miasta, tuż przy Ogrodzie Saskim. Mieszkania z takimi widokami mogą osiągnąć bardzo wysokie ceny.
Właścicielem Saski Point od grudnia 2024 roku jest polski inwestor, którego tożsamość nie została ujawniona.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra