Biurowiec Forest z najładniejszą zielenią w Warszawie
W konkursie "Warszawa w kwiatach" zorganizowanym przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, kompleks biurowy od HB Reavis wygrał w kategorii "Aranżacja zieleni". Inwestor chwali się, że zielenią objęty jest nie tylko dziedziniec, ale także dach, a przestrzeń otwarta jest dla każdego spacerowicza.
Tereny zielone to aż 40% obszaru Warszawy, można rzecz, że jest to, na tle innych europejskich stolic, coś co wyróżnia to miasto. By ilość oznaczała również jakość i wysoki poziom, władze miasta organizują coroczny konkurs "Warszawa w kwiatach". W 40 edycji tego konkursu, którego wyniki poznaliśmy w niedzielę 27 sierpnia, zgłoszono 250 projektów i aranżacji. W kategorii "Aranżacja zieleni" wygrał ogród otulający kompleks biurowy Forest.
Za projekt zieleni wokół biurowca i na nim odpowiadają architekci krajobrazu Urbandesign. W ramach tej realizacji zasadzono ponad 200 drzew i drugie tyle krzewów oraz bylin. Większość roślin to rodzime gatunki ozdobne, które świetnie sobie radzą w mieście. Wśród drzew znajdziemy takie gatunki jak graby, buki, klony polne oraz brzozy. W runie przewżają gatunki trawiaste i byliny, których lubią zacienienie. Dużą popularnością wśród mieszkańców stolicy cieszy się ogólnodostępny, znajdujący się na dachu ogród, w którym rośnie wiele gatunków roślin światłolubnych, w tym kwiatów, warzyw, a nawet ziół. Dość oryginalnym elementem ogrodu są krzewy pachnące i wytwarzające jadalne owoce.
Tereny zielone to aż 40% obszaru Warszawy, można rzecz, że jest to, na tle innych europejskich stolic, coś co wyróżnia to miasto. By ilość oznaczała również jakość i wysoki poziom, władze miasta organizują coroczny konkurs "Warszawa w kwiatach". W 40 edycji tego konkursu, którego wyniki poznaliśmy w niedzielę 27 sierpnia, zgłoszono 250 projektów i aranżacji. W kategorii "Aranżacja zieleni" wygrał ogród otulający kompleks biurowy Forest.
– Cieszę się, że kampus biurowy Forest został laureatem miejskiego konkursu na najpiękniejsze ogrody. Członkowie kapituły docenili nasze kompozycje z roślin ozdobnych, jak i pracę włożoną w przywracanie natury i wspieranie bioróżnorodności w przestrzeni miejskiej. To kolejny dowód, że stworzyliśmy miejsce przyjazne dla każdego, które lubią pracownicy biurowi, ale też chętnie odwiedzają mieszkańcy okolicy i zaciekawieni widoków turyści,– mówi Ewelina Mikołajczewska, Development Manager w firmie HB Reavis.
Za projekt zieleni wokół biurowca i na nim odpowiadają architekci krajobrazu Urbandesign. W ramach tej realizacji zasadzono ponad 200 drzew i drugie tyle krzewów oraz bylin. Większość roślin to rodzime gatunki ozdobne, które świetnie sobie radzą w mieście. Wśród drzew znajdziemy takie gatunki jak graby, buki, klony polne oraz brzozy. W runie przewżają gatunki trawiaste i byliny, których lubią zacienienie. Dużą popularnością wśród mieszkańców stolicy cieszy się ogólnodostępny, znajdujący się na dachu ogród, w którym rośnie wiele gatunków roślin światłolubnych, w tym kwiatów, warzyw, a nawet ziół. Dość oryginalnym elementem ogrodu są krzewy pachnące i wytwarzające jadalne owoce.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra