Belgowie kupili działkę w centrum Warszawy pod budowę luksusowych apartamentów


2023.10.09
Autor: Piotr Maślak
Nowym właścicielem działki o wielkości blisko 2 500 mkw., przy ulicy Przyokopowej na Woli został belgijski deweloper Ciril, który planuje w tym miejscu budowę budynku z luksusowumi apartamentami. Będzie to druga inwestycja tego dewelopera w Warszawie.

Zakupiona działka o powierzchni niemal 2 500 mkw., zlokalizowana jest przy ulicy Przyokopowej na warszawskiej Woli, nieopodal placu Zawiszy oraz ronda Daszyńskiego. Nowym właścicielem jest belgijski deweloper Ciril, który należy do Grupy Democo, działającej w Polsce od ponad 30 lat.

Przy ulicy Przyokopowej na Woli powstać ma kameralny budynek mieszkalny klasy premium, który zaoferuje 51 luksusowych apartamentów. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza zabudowę tej działki o obiekty nie wyższe niż 30 metrów. Plan przewiduje również, że minimum ¼ działki zostanie przeznaczona na zieleń.

W sfinalizowanej właśnie transakcji doradzała firma Greenfields.

Działka znajduje się nieopodal placu Zawiszy oraz ronda Daszyńskiego, które stało się nowym biznesowym sercem stolicy. Inwestycja, która na niej powstanie, będzie kolejną cegiełką w procesie wielkiej transformacji, którą na przestrzeni ostatnich lat przechodzi warszawska Wola. Dla nas z kolei jest to jeszcze jedno potwierdzenie, że popyt na dobrze zlokalizowane działki nie słabnie
powiedział: Michał Różycki, dyrektor pionu nieruchomości gruntowych – sektor living w Greenfields

Komentarze


  • NazirWalk
    Gość
    2023-10-09 13:13:13
    Ludzie nie mają gdzie mieszkać w Polsce a najem też ceny z sufitu i przyzwala się na lichwę spekulacje takim pseudo inwestorom bo w UE nie mogli by wynajmować mieszkań za 300% płacy minimalnej a w Polsce rząd i opozycja przyzwala na takie pompowanie cen i okradanie narodu polskiego.

  • rocky
    Gość
    2023-10-09 14:55:29
    Czy to będzie taki 'luksusowy apartament' 39m2? Luksusowy apartament znaczy już tyle co 'ustawne', 'przytulne', 'widne' czyli co napisać jak masz na sprzedaż klitkę

  • Edyta
    Gość
    2023-10-09 21:58:22
    Skandal, grunt polski nie powinien być na sprzedaż, szczególnie obcokrajowcom!!! Czy ziemia uprawna, czy inna nieruchomość powinna być tylko dzierżawiona!!! Później Belg sprzeda ruskim...i tak pomalutku nas Ruski wykupi... Skandal, czas uchwalić odpowiednie przepisy, ustawy, kategoryczny zakaz sprzedaży Polski i polskich gruntów, fabryk itd.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.