Wyburzają dawne zakłady Pollena Ewa pod budowę osiedla na prawie 500 mieszkań


2022.10.19
Autor: Piotr Maślak
Pod koniec września rozpoczęła się rozbiórka pofabrycznego budynku dawnych zakładów Pollena Ewa przy ulicy 6 Sierpnia w Łodzi. Na działce powstać ma nowe osiedle budynków wielorodzinnych Grupy Murapol.

27 września rozpoczęły się pierwsze prace rozbiórkowe na działce przy ulicy 6 Sierpnia 15/17 w Łodzi, na której znajduje się budynek pofabryczny dawnych zakładów Pollena Ewa. Zdemontowano stolarkę okienną i drzwiową oraz dach, a obecnie trwa wyburzanie górnego piętra obiektu. Ta część inwestycji ma być zakończona 31 października.

Po wyburzeniu pofabrycznego budynku rozpocznie się budowa nowego osiedla mieszkaniowego Grupy Murapol. Deweloper zrealizuje w tym miejscu inwestycję, składającą się z trzech 7-kondygnacyjnych budynków z 457 mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. W parterze dwóch obiektów zaplanowano przestrzeń pod 19 lokali handlowo-usługowych. Na terenie osiedla znajdą się ponadto stacje do ładowania aut elektrycznych oraz stojaki rowerowe.

Wszystkie mieszkania nowej inwestycji Grupy Murapol będą posiadały m.in. filtry antysmogowe chroniące wnętrza przed zanieczyszczeniami, pyłami, alergenami i drobnymi owadami, a w budynkach zainstalowany zostanie Home Management System, który pozwoli mieszkańcom na zdalne sterowanie mediami, w tym zaworami wody. Budynki będą podłączone do miejskiego węzła cieplnego.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.