Widzewska Manufaktura z nowym właścicielem i datą rozpoczęcia budowy


2020.09.04
Autor: Urbanity.pl
Cavatina Holding stała się nowym właścicielem terenu WI-MA o powierzchni około 4 ha, na której zrealizowana zostanie inwestycja Widzewska Manufaktura. Znamy termin rozpoczęcia realizacji projektu.

Inwestor i deweloper sfinalizował 31 sierpnia bieżącego roku umowę kupna-sprzedaży dotyczącą nieruchomości o powierzchni ok. 4 ha wraz z historyczną zabudową. Sprzedającego w transakcji reprezentowała firma doradcza Deloitte.

We wrześniu br., rozpocznie się realizacja inwestycji na terenie pofabrycznego kompleksu Widzewskiej Manufaktury przy al. Piłsudskiego 135 w Łodzi.

Obecnie na terenie Widzewskiej Manufaktury znajdują się cztery obiekty, które wpisane są do ewidencji zabytków jako zespół urbanistyczny pofabrycznej Łodzi. Cavatina Holding chce zrewitalizować ten obszar, nadając nowe życie budynkom i tworząc przyjazne miejsce dla lokalnej społeczności.

W nowej koncepcji tego miejsca powstaną nowoczesne obiekty z prawdziwym historycznym sznytem dzięki pozostawieniu wielu oryginalnych elementów istniejącej architektury. Z pewnością odrestaurowany kompleks oferujący jednocześnie biura, mieszkania na wynajem i lokale handlowo-usługowe, przyciągnie zarówno najemców, jak i mieszkańców Łodzi, co jest niezwykle istotne dla rozwoju miasta i dzielnicy - mówi Sebastian Świstak, Dyrektor Komercjalizacji w Cavatina Holding.

Nowa Widzewska Manufaktura będzie wielofunkcyjnym kompleksem, który oferował będzie biura, mieszkania na wynajem, przestrzeń handlowo-usługową oraz miejsce do wypoczynku i rekreacji, w tym strefę gastronomiczną i kulturalną. Wspólnym miejscem spotkań dla wszystkich użytkowników oraz zielonym sercem tej inwestycji będzie zrewitalizowany przez inwestora 100-letni park z fontanną.

W dawnej przędzalni "amerykańskiej" (przerabiano w niej bawełnę z USA) mieściły się będą nowoczesne biura klasy A. Z kolei część mieszkalna inwestycji będzie mieściła się w zaadaptowanych obiektach skręcalni oraz przewijalni.

Budowa inwestycji Widzewska Manufaktura rozpocznie się już w tym miesiącu.

Komentarze


 • kkk123
  Użytkownik
  2020-09-04 13:09:01
  Bardzo dobra inwestycja. Takie kompleksy są potrzebne, szczególnie w centrum miasta. Trzymam mocno kciuki za realizację.

 • garbus
  Gość
  2020-09-04 16:42:33
  aktualna manufaktura już pustoszeje nie zła bzdura....
  po upadku sukcesji

 • Do "garbus"
  Gość
  2020-09-04 17:23:38
  .....ale tu będą głównie biura i mieszkania oraz trochę lokali handlowo- usługowych, a nie galeria handlowa, warto czytać z dokładnością.
  Aktualnie manufaktura ma nieco mniej klientów głównie z powodu pandemii, chociaż będąc tam 2 tygodnie temu nie widziałem braku zainteresowania, wręcz przeciwnie, a już szczególnie przed okresem pandemii, gdzie w pewnych dniach i godzinach były wręcz tłumy, co zdecydowanie nie świadczyło o braku zainteresowania :) A sukcesja no cóż, już przed pandemią miała problemy finansowe, ale to jednak pandemia przyczyniła się do upadku lub przyspieszyła ten upadek. To centrum będzie miało sens wtedy, gdy okolica się jeszcze trochę bardziej zurbanizuje, szczególnie w kierunku mieszkaniowym, a to jest proces, który już w zasadzie w tym rejonie trwa od kilku lat.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.