W miejscu dawnego centrum handlowego w Łodzi powstaje osiedle na 1500 mieszkań


2024.07.02
Autor: Bartosz Motorek
W poprzemysłowej dzielnicy Łodzi powstaje duża inwestycja mieszkaniowa, która docelowo składała się będzie z 13 budynków i blisko 1 500 mieszkań. Deweloper rozpoczął właśnie sprzedaż i budowę kolejnego etapu osiedla.

Corso to inwestycja mieszkaniowa firmy deweloperskiej VFM Real Estate w poprzemysłowej dzienicy Polesie. Docelowo osiedle dostarczy na łódzki rynek w ciągu najbliższych lat blisko 1 500 mieszkań.

Osiedle powstaje na działce przy ulicy Kasprzaka w miejscu dawnego centrum handlowego Art-Dom i docelowo składało się będzie z 13 budynków o zróżnicowanej wysokości od 5 do 12 kondygnacji. W części parterowej zaplanowano przestrzeń pod lokale handlowo-usługowe. Inwestycja zaoferuje mieszkania o metrażach od 30 do 100 mkw., i rozkładach od kawalerek po 5-pokojowe apartamenty.

Każdy lokal dysponował będzie balkonem, loggią lub ogródkiem. Miejsca parkingowe mieściły się będą zarówno w podziemnej hali garażowej, jak i na stanowiskach naziemnych. Wśród udogodnień dla mieszkańców przewidziano m.in. rowerownię czy plac zabaw.

Wizytówką Corso będzie reprezentacyjny deptak biegnący wzdłuż całego osiedla, zwieńczony zielonym skwerem miejskim i kawiarnią w kształcie okręgu. W tzw. Okrąglaku mieścić się będzie „Café Corso”.
Wizualizacja osiedla Corso w Łodzi, wiz. materiały dewelopera

W niedalekiej odległości od powstającego osiedla znajduje się Park im. Marszałka J. Piłsudskiego czy Manufaktura.

Firma VFM Real Estate rozpoczęła się budowę oraz sprzedaż drugiego etapu inwestycji. Etap 2A, który zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2026 roku, składa się ze 121 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i strukturze. Obecnie w sprzedaży dostępne są również ostatnie lokale z pierwszej części Corso, która składa się ze 112 mieszkań. Ta część inwestycji będzie gotowa w III kwartale 2025 roku.

Komentarze


  • PC
    Użytkownik
    2024-07-03 08:11:13
    Paskudne bloki..

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.