Uniwersytet Łódzki z nowym budynkiem o nowoczesnej formie


2022.09.13
Autor: Bartosz Motorek
Rozpoczynający się niebawem nowy rok akademicki, studenci psychologii i pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego, rozpoczną w nowym gmachu Wydziału Nauk o Wychowaniu.

Nowoczesny budynek Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego powstał na działce przy ulicy Rodziny Scheiblerów 2, zaraz przy skrzyżowaniu z ul. Narutowicza. Nowy gmach to 5-kondygnacyjny budynek imponujący nowoczesną formą, w którym na 6 000 metrów kwadratowych znajdują się m.in. sale dydaktyczne i konferencyjne, pokoje dla pracowników naukowych uczelni czy laboratoria. W dzień przyciąga uwagę ogromnymi przeszkleniami, nocą - diodami LED oświetlającymi elewację.

Studenci psychologii i pedagogiki UŁ rozpoczną nowy rok akademicki w nowym gmachu, którego realizacja pochłonęła 56 mln zł. Otwarcie budynku sprawia, że w jednym miejscu mieściły się będą wszystkie części instytutu, które obecnie porozrzucane są w kilku miejscach w Łodzi. Nowy gmach powstał w miejscu po wyburzonym budynku Instytutu Studiów Politologicznych.

Jestem przekonana, że piękny, nowoczesny budynek, będzie wyjątkową wizytówką dla Uniwersytetu Łódzkiego i wszystkich, którzy będą odwiedzali Łódź - powiedziała podczas otwarcia rektor UŁ, prof. Elżbieta Żądzińska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.