Po 19 latach przerwy znowu odżyje Dom Buta w Łodzi

2022.05.04

Gastronomia, handel, biura - tak ma wyglądać nowa oferta Domu Buta na rogu skrzyżowania ul. Piotrkowskiej z ul. Tuwima, który od 2003 roku świeci pustkami.

Historia budynku przy Piotrkowskiej 98 sięga połowy XIX wieku. Pierwotnie funkcjonowała tam apteka, a od 1892 r. magazyn konfekcyjny Emila Schmechela. W kolejnych latach obiekt był sukcesywnie rozbudowywany. Kiedy w 1961 roku otwarto w nim dom obuwniczy przedsiębiorstwa Państwowe Domy Towarowe, do budynku przylgnęła potoczna nazwa Dom Buta.

W maju 1990 roku historyczny gmach niemal całkowicie spłonął w wyniku pożaru wznieconego w nim przez 16-letniego podpalacza. W połowie lat 90 budynek został odbudowany, poprzez wbudowanie także kilkukondygnacyjnego obiektu ze szklaną elewacją. W 1998 roku uruchomiona została w nim Galeria Centrum, która przeprowadziła się do Galerii Łódzkiej i od tego czasu Dom Buta stoi pusty.

Według najnowszych planów właściciela na poziomie -1 mieścić ma się lokal gastronomiczny. Poziomy od 0 do 2 mają zostać zagospodarowane pod działalność handlową, natomiast na poziomie 3 znaleźć ma się miejsce na siłownię lub klub fitness. W dobudowanej części Domu Buta, na poziomach 4 i 5 są powierzchnie biurowe. Trwają już zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.