Nowy park Staromiejski w Łodzi. Startuje inwestycja o wartości ponad 30 mln zł


2022.08.05
Autor: Bartosz Motorek
Wkrótce rozpocznie się przebudowa parku Staromiejskiego w Łodzi, który dzięki inwestycji zyska nowe elementy architektury, nowe alejki i fontanny, a także zostanie funkcjonalnie połączony z Rynkiem Starego Miasta.

Jeszcze w trakcie tegorocznych wakacji rozpocznie się przebudowa parku Staromiejskiego w Łodzi, którego początki sięgają lat 1951-1953, a projekt zawdzięcza inż. Kazimierzowi Chrabelskiemu. Inwestycja o wartości ponad 30 mln zł sprawi, że miejsce to na nowo zachwyci mieszkańców Łodzi i stanie się popularnym miejscem odpoczynku i rekreacji.

Nowy Park Staromiejski to nowe alejki oraz stylowa mała architektura. Powstanie nowy bezpieczny plac zabaw z podziałem na strefy dla dzieci w różnych grupach wiekowych, a także przestrzeń pod siłownię na świeżym powietrzu. W ramach inwestycji wybudowane zostaną ponadto cztery nowe fontanny: dwie podkreślą symbolicznie ślad przebiegu koryta rzeki Łódki, a dwie kolejne zarys komina dawnej fabryki braci Gehlingów. Obok krańcówki tramwajowej powstanie zielony amfiteatr.

Przebudowany park Staromiejski to także skatepark, cztery altany oraz zmodernizowane fontanny czy wyremontowane rzeźby. Pojawią się nowe toalety i oświetlenie. Park uzyska także połączenie funkcjonalne z Rynkiem Starego Miasta poprzez system iluminacji: „Promienie Światła”.

Generalnym wykonawcą przebudowy parku została firma Park-M Poland Sp. z o.o., która zrealizuje zadanie za 33 870 000 zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.