Nowy biurowiec na Widzewie z pryzmatycznymi przeszkleniami o nieregularnym ułożeniu


2023.05.24
Autor: Piotr Maślak
Inwestor od mieszkań wybuduje nowy biurowiec na łódzkim Widzewie. Efektowny budynek biurowy stanie na działce w kształcie trójkąta przy ulicy Przybyszewskiego. Inwestycja jest na etapie wydania zgody na pozwolenie na budowę.

Prismistic Office - tak nazywa się najnowsza inwestycja biurowo-usługowa, jaka powstanie na działce przy ulicy Przybyszewskiego 98 na Widzewie. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Reform Architekci, która zaprojektowała inny budynek w Łodzi - New Iron przy ulicy Struga.

W ramach inwestycji powstanie 4-kondygnacyjny budynek, który zaoferuje około 14 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Prismistic Office dostarczy na rynek biura, a także lokale handlowo-usługowe w parterze.

Wdług projektu pracowni Reform Architekci powstanie budynek składający się z trzech prostopadłościanów połączonych trzema łącznikami z pryzmatycznymi przeszkleniami o nieregularnym ułożeniu. Będą one zmieniały swój kolor, w zależności jaka będzie pogoda, pora dnia czy kąt patrzenia. Miejsca parkingowe zaplanowano przed biurowcem. W centralnej części obiektu pojawi się patio, z poziomu którego dostępna będzie przestrzeń handlowo-usługowa.

Inwestorem jest grupa kapitałowa Peira, która dotychczas działała głównie w sektorze deweloperskim. Realizacja Prismistic Office jest na etapie przygotowywania dokumentów o wydanie pozwolenia na budowę. Prace budowlane na Widzewie mają ruszyć w 2024 roku.

Komentarze


  • KN
    Gość
    2023-05-24 10:13:37
    Elegancko

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.