Mieszkania powstaną w zabytkowej willi Steigertów w Łodzi


2022.11.07
Autor: Piotr Maślak
Znajdująca się w gminnej ewidencji zabytków dawna willa Jakuba i Emmy Steigertów odzyska swój dawny blask. Prywatny deweloper zrewitalizuje budynek przy ul. Radwańskiej 12 w Łodzi zachowując jego funkcję mieszkalną.

Dawna willa, która jest pozostałością po nieistniejącej już przędzalni wełny Jakuba Steigert z końca XIX wieku, zostanie zrewitalizowana. Właścicielem budynku, który wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków jest firma 3D Development. Deweloper realizuje obecnie w sąsiedztwie inwestycję Wólczańska 188 Apartments.

Renowacja willi pod adresem Radwańska 12 jest możliwa dzięki uzyskaniu przez 3D Dewelopment pozwolenia na budowę. Zabytkowy budynek zachowa swoją funkcję. W dawnym domu Steigertów powstanie sześć mieszkań, które trafią do sprzedaży na wolnym rynku.

Inwestycja Wólczańska 188 Apartments oferuje 80 mieszkań o metrażach od 25 do 88 mkw. na pięciu naziemnych kondygnacjach wraz z sześcioma lokalami handlowo-usługowymi w parterze. Budynek jest już w końcowej fazie realizacji, a jego oddanie do użytku ma nastąpić w marcu 2023 roku. Zabytkowa willa ma być gotowa miesiąc później.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.