Jednak powstanie ponad 100-metrowy wieżowiec w centrum Łodzi?


2020.02.07
Autor: expressilustrowany.pl
Łódzki biznesmen Piotr Misztal przybliżył się do wybudowania przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, ponad 100-metrowego wieżowca, który stałby się najwyższym budynkiem w mieście.

Już pod koniec 2019 roku informowaliśmy o planach łódzkiego biznesmena Piotra Misztala, dotyczącego zabudowy działki przy ulicy Piotrkowskiej 154 w Łodzi. W tym miejscu planowana jest budowa najwyższego budynku w mieście, nowoczesnego wieżowca o wysokości 110 metrów.

Na przeszkodzie do realizacji tego futurystycznego projektu, stoją jednak przepisy, które reguluje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W grudniu 2019 roku pisaliśmy, że na działce przy Piotrkowskiej 154 może stanąć budynek nie wyższy niż 25 metrów. Gdy Piotr Misztal kupował działkę, takie prawo już obowiązywało. Z kolei w bliskim sąsiedztwie planowanego wieżowca powstaje ponad 80-metrowy kompleks Hi Piotrkowska. W tym przypadku, kiedy inwestor składał pozwolenie na budowę, miejscowy plan jeszcze nie działał.

Wtedy do akcji wkroczyli architekci łódzkiego wieżowca z biura Design Lab Group, którzy rozpoczęli szereg negocjacji z urzędnikami, a w tym z konserwatorem zabytków. I tutaj pojawiło się światełko w tunelu.

Wojewódzki konserwator zabytków zaaprobował projekt architektoniczny 110-metrowego wieżowca przy ulicy Piotrkowskiej. Przeszkodą jest jednak nadal plan zagospodarowania przestrzennego. I w tym przypadku Piotr Misztal jest optymistą i planuje przekonać władze miasta do zmiany planu.

Według obecnego harmonogramu łódzkiego biznesmena, budowa wieżowca mogłaby ruszyć wiosną 2021 roku. Nastomiast już latem tego roku rozpoczęłyby się prace przy podziemnych instalacjach.

Inwestor, który szacuje, że koszt inwestycji mógłby pochłonąć prawie 200 mln zł., już planuje konkurs na nazwę dla swojego projektu. Nagrodą miałyby być tygodniowe wczasy dla dwóch osób w Dubaju.

Komentarze


 • Darek
  Gość
  2020-02-07 09:49:55
  Ladny, wygladem przebija wiezowce w Rzeszowie, wysokosc nie ma znaczenia, cudo

 • Heiman
  Gość
  2020-02-07 10:36:06
  Do Darek

  Nie ma co porównywać tego molocha z Rzeszowa z tym projektem.

 • darek
  Gość
  2020-02-07 19:10:29
  jendak trzeba bo oba miasta chca miec wieozwce, tu i tu sie sprzeczaja, dlatego ja wyjasiam i obwieszczam ze lodz ma ladniejszy projekt :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.