Jak zmieni się Stary Rynek w Łodzi i co aktualnie dzieje się na placu budowy?

2022.05.23

Ożywiony zostanie w ramach łódzkiej rewitalizacji kolejny fragment miasta. Trwa przebudowa Starego Rynku, na którym swój pierwszy sklepik miał m.in. Izrael Poznański.

Stary Rynek był w Łodzi od początku jej historii. Było to miejsce pełne handlu, gdzie można było kupić ryby, kwiaty, warzywa i tkaniny. Tutaj swój pierwszy sklepik miał m.in. Izrael Poznański. Następnie miejsce to zamieniło się w spacerowy bulwar, na którym łodzianie odpoczywali i spotykali się ze znajomymi.

Obecnie Stary Rynek w Łodzi przechodzi generalny remont i przebudowę. Inwestycja ma sprawić, że miejsce zmieni się w modną i atrakcyjną przestrzeń. Remont sprawi, że organizowane będą tutaj weekendowe giełdy kwiatowe, prezentacje lokalnych twórców, eko-targi oraz kiermasze książek. Całość uzupełniona zostanie o klimatyczne kawiarnie.

Obecnie prowadzone są na działce prace pod instalacje wodno-kanalizacyjne. Gotowa jest deszczówka wraz ze zbiornikami przelewowymi oraz studnia wodomierzowa. Po zakończeniu prac branży sanitarnej ruszą kolejne roboty ziemne i elektryczne, a w dalszej kolejności roboty żelbetowe wraz z wykonaniem nawierzchni placu.

W ramach inwestycji o wartości 8 mln złotych wykonawca wymieni całą nawierzchnię i zlikwiduje stopnie. Pojawią się dwie podświetlone fontanny zlokalizowane w centralnej części rynku. Wschodnia i zachodnia część placu zostanie zaaranżowana pod zadaszone miejsca na handel, a w pobliżu parku przewidziane jest miejsce na pawilon handlowy. Od strony ul. Nowomiejskiej dosadzone zostaną drzewa.

Nowy Stary Rynek w Łodzi zostanie oddany do użytku pod koniec 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.