Firma z Kijowa przenosi siedzibę do Łodzi z ofertą pracy dla prawie 100 inżynierów


2022.08.04
Autor: Piotr Maślak
Założona ponad 30 lat temu w Kijowie, która od 4 lat jest obecna na polskim rynku pod marką Infopulse Poland, przenosi swoją główną siedzibę do Łodzi. Rozwój łódzkiego oddziału wiąże się także z rekrutacją prawie 100 inżynierów.

Infopulse to globalna marka IT z ukraińskimi korzeniami, z którą współpracowały takie firmy jak BOSCH, British American Tobacco, Credit Agricole, Microsoft czy OLX Group. Infopulse ma swoje biura w siedmiu krajach i zatrudnia łącznie ponad 2300 specjalistów. Jednak to polski oddział firmy stał się ważnym centrum biznesowym dla całej grupy.

Marka od 4 lat jest obecna w Polsce. Właściciele Infopulse Poland zdecydowali się przenieść do Łodzi swoją główną siedzibę. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już w marcu tego roku.

Jesteśmy doradcą w zakresie nowoczesnych technologii. Dzięki szerokiej ofercie rozwiązań oraz wieloletniemu doświadczeniu we współpracy z firmami z różnych branż oferujemy nie tylko usługi IT, ale przede wszystkim pomagamy klientom w wyborze najlepszych dla nich rozwiązań
powiedział: Łukasz Olechnowicz, prezes Infopulse Poland

Wraz z przeniesieniem siedziby do Łodzi, Infopulse da pracę około 100 inżynierom. W 2023 roku firma planuje ponadto otworzyć w mieście programy stażowe dla studentów oraz podjąć współpracę z lokalnymi uczelniami.

W nowej siedzibie polskiego oddziału realizowane będą projekty z zakresu rozwoju oprogramowania, przetwarzaniem danych w chmurze i aspektów związanych z cyberbezpieczeństwem.

Obecnie Infopulse zajmuje biura serwisowane Chillispaces w budynku Starej Drukarni.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.