Dawna fabryka przy Sienkiewicza w Łodzi zaoferuje lokale użytkowe i biura


2022.09.27
Autor: Bartosz Motorek
Ceglana fabryka przy ulicy Sienkiewicza 63 w Łodzi zostanie poddana generalnemu remontowi i zaadaptowana pod lokale usługowe, kawiarnie, restauracje, pracownie oraz biura. prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Dawna fabryka zlokalizowana jest w głębi kwartału między ul. Nawrot i pasażem Schillera. Ceglany obiekt przylega do tyłu kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 118 i jeszcze jednego postindustrialnego obiektu, do którego wchodzi się z pasażu im. Schillera. Wszystkie trzy nieruchomości zostaną połączone nowym przejściem.

Pięciokondygnacyjna, dawna fabryka przy Sienkiewicza 63 zostanie wyremontowana. Zielone światło dał Urząd Zamówień Publicznych. W październiku ma zostać wyłoniony wykonawca inwestycji, który przystąpi do realizacji zadania jeszcze w tym roku. Projekt rewitalizacji zakłada odrestaurowanie i dostosowanie obiektu do standardów XXI wieku. Fabryka zostanie wyposażona w windę, a w jej wnętrzach powstaną lokale użytkowe pod wynajem. Piwnica oraz parter zostaną zagospodarowane pod działalność gastronomiczną, natomiast powyżej mieściły się będą biura i pracownie twórcze. Adaptacja na lokale użytkowe obejmie także poddasze fabryki

W ramach inwestycji powstanie także strefa wypoczynkowa z placem zabaw, ławkami i niewielkim amfiteatrem, zlokalizowana pod stronie, od której fabryka sąsiaduje z kamienicą.

Prace remontowe przy Sienkiewicza 63 zakończą się pod koniec 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.