Miniaturka Archiwum Miejskie

Archiwum Miejskie
Łódź

Mapa

Informacje

Dzielnica
Śródmieście
Otaczające ulice
Traugutta
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
średniowysoka
Funkcja główna
administracji państwowej
Status
planowany

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
5
Kondygnacje podziemne
1

Opis

Archiwum Miejskie to planowany, łódzki obiekt w dzielnicy Śródmieście przy ulicy Traugutta. Niedaleko znajdują się biurowiec Miastoprojekt, Biurowiec Textilimpex i zespół budynków biurowych Centrala Handlu Zagranicznego.

Ostatnio zmodyfikowano 2017-10-13 05:47:32

Forum opinii Archiwum Miejskie


  • dramat
    Gość
    2017-10-13 14:53:38
    czemu nie wieżowiec ? archiwum Państwowe ? przecież z latami będzie coraz więcej dokumentów... lub serwerów ....

  • adam poniatowski
    Gość
    2017-10-13 17:23:28
    mnie sie podoba. fajnie sie wkonponuje i bryla ciekawa. w Łodzi na wiezowce nie ma sie co napalac, za duzo wolnych dzialek w dobrych lokalizacjach. Lodz to nie Warszawa.

  • Akurat
    Gość
    2017-10-13 17:41:48
    No akurat archiwum nie musi być wieżowcem , ale nie zgodzę się tu z przedmówcą w Łodzi wśród mieszkańców jest dość duże parcie na wysoką zabudowę . Na razie to inwestorzy w tym względzie spią zamiast zacząć wymuszać mpzp które umożliwiałyby wysoką zabudowę .

  • adam poniatowski
    Gość
    2017-10-14 07:11:39
    O wysokosci decyduje zazwyczaj inwestor,a tutaj zycie pokazuje ze chetnych do budowania wysokosciowcow malo.

  • do "adam poniatowski"
    Gość
    2017-10-14 17:10:24
    A co z wieżowcami ma Warszawa do Łodzi ? Łódź już jest chyba jedynym dużym miastem w Polsce ( choć nie tylko w tej kategorii ) , w którym nie buduje się wysokiej , nowoczesnej powierzchni biurowej bo jak kiedyś usłyszałem "wyczerpują potencjał miejsca" . Nie sądzę też by problem rozbijał się o inwestorów tylko o wizje Architekta Miasta wraz z planami mpzp .

  • adam poniatowski
    Gość
    2017-10-14 17:34:32
    do niedawna w Łodzi byl totalny zastoj w budownictwie biurowym. w kilku inwestycjach inwestorzy nie wykorzystali potencjalu i budowali nizsze budynki niz plany. piotrkowska 15 buduje sie juz 10lat. W Łodzi mamy ozywienie ale nie az takie aby budowac drapacze chmur. na dzialke spzedana 2tygodnie temu naroznik kilinskiego/pilsudzkiego byl tylko 1 chetny itd. W Łodzi buduje sie na miare mozliwosci tego miasta. i tyle.

  • dramat
    Gość
    2017-10-14 21:33:10
    Szanowny Panie Adamie, chcą budować wieżową zabudowę, ale tacy ludzie pewni ją blokują...

  • do "adam poniatowski"
    Gość
    2017-10-15 10:41:04
    Raz jeszcze , inwestorzy chcieli budować wysoko (proszę przejrzeć wizualizacje nawet na tym portalu) tylko Architekt ma zupełnie odmienną wizję bo wysokościowce "wyczerpują potencjał miejsca" lub "zaburzają historyczną tkankę miasta" , z której Łódź przecież nie tylko w Polsce słynie ... Najwyższe budynki oddawano w końcówce lat 70-tych ubiegłego wieku czyli łódzki Manhattan do chwili obecnej tworzący lokalny skyline na wysokości 78 m ! Natomiast zgadzam się , że mocno odstajemy od głównych rynków nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce goniąc opóźnienia . Do z Warszawy nie ma co się porównywać z wiadomych powodów , ale i Kraków , Wrocław , Poznań , Gdańsk czy mocno idące do przodu Katowice zostawiają nasze miasto daleko za sobą i nie odpuszczą byśmy my je dogonili . Pomimo centralnego położenia z dobrą siatką autostrad nie potrafimy przyciągnąć ciekawych inwestorów . A szkoda !

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.