W Świeradowie powstanie aquapark

2007.11.10

Miasto pod Izerskim Stogiem będzie nie tylko miało kolej gondolową, lecz także park wodny. To efekt porozumienia zawartego między miastem a Grupą Kapitałową Sobiesława Zasady.

Poinformowano o tym w najnowszym Notatniku Świaradowskim. Jak podał Krzysztof Pik, list intencyjny do władz miasta od GK Sobiesława Zasady wpłynął pod koniec października. Jest w nim deklaracja wspólnego z gminą podjęcia budowy aquaparku wraz a bazą noclegową i uzdrowiskową. Inwestycja ma powstać na terenie basenu miejskiego i otaczającego go terenu na powierzchni 1,02 h.

To nie wszystkie świeradowskie inwestycje, które wyniosą izerski kurort do rangi jednego z najnowocześniejszych w Sudetach. Burmistrz Roland Marciniak był na Targach Poznańskich, gdzie spotkał się z szefem hiszpańskiej firmy AQUA Joanem Cruz Nuezem. Rozmawiano o kolejnym przedsięwzięciu dla narciarzy.

Przypomnijmy, że najpewniej za miesiąc pod Izerskim Stogiem ruszy kolej gondolowa, której do tej pory nie mają inne górskie kurorty w regionie. Otwarcie nastąpi na początku sezonu zimowego, kiedy to w Szklarskiej Porębie i Karpaczu zaczną działać wiekowe już wyciągi krzesełkowe.

Źródło: jelonka.com

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.