Zobacz film, jak powstaje nowoczesny biurowiec w centrum Wrocławia

2021.09.14

Wykonawca biurowca Infinity we Wrocławiu niebawem dotrze do najgłębszego punktu wykopu na poziomie -14,68 metrów. Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem.

Przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu trwa budowa nowoczesnego biurowca klasy A, który zaoferuje prawie 22 000 mkw. przestrzeni do pracy. Inwestorem siedmiokondygnacyjnego budynku jest firma Avestus Real Estate, a generalnym wykonawcą Eiffage Polska Budownictwo.

Na terenie inwestycji zakończone zostały już prace związane ze ścianami szczelinowymi i rozpoczęto wykonywanie wykopów i stropów do poziomu płyty fundamentowej. Wykonawca biurowca wkrótce dotrze do najgłębszego punktu wykopu (na poziomie -14,68 metrów) i rozpocznie prace przygotowawcze związane z wykonywaniem pierwszych sekcji płyty fundamentowej, której grubość będzie dochodziła do niemal 1 m. Płyta ta zostanie wykonana w listopadzie. Osiągnięcie stanu zero planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2022 roku.

ZOBACZ FILM Z PLACU BUDOWY BIUROWCA - SIERPIEŃ 2021 r

Już niebawem przystąpimy do jednej z kluczowych faz prac podziemnych, wykonania pierwszych działek płyty fundamentowej. Aby tego dokonać, z wykopu wywieziemy łącznie ok. 34,4 tys. metrów sześciennych ziemi. Równolegle z realizacją prac budowlanych, prowadzimy także intensywne rozmowy z pierwszymi firmami, które właśnie z Infinity chciałby związać swoją przyszłość biznesową – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

Biurowiec Infinity we Wrocławiu zaoferuje 18 727 m kw. powierzchni biurowej, która uzupełniona zostanie o 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel. W trzypoziomowym podziemnym parkingu samochodowym znajdzie się miejsce na 311 aut. Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Budynek posiadał będzie wiele rozwiązań technologicznych, imponujące lobby, a na dachu przestronny taras z elementami małej architektury i zieleni.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia AHR Architects, a komercjalizacją zajmuje się firma JLL. Biurowiec będzie gotowy w I kwartale 2023 r.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.