Znane centrum handlowe we Wrocławiu do zamknięcia


2023.03.23
Autor: Monika Kiereś
Poznaliśmy datę zamknięcia centrum handlowego Arkady Wrocławskie w centrum miasta. Co dalej z galerią przy Powstańców Śląskich? Możliwe, że centrum handlowe zostanie wyburzone.

W czwartek, 23 marca br., zarząd spółki Arkady Wrocławskie SA, podjął decyzję o zamknięciu centrum handlowego Arkady Wrocławskie w centrum miasta. Obiekt znajduje się w atrakcyjnej części stolicy Dolnego Śląska, na działce w kwartale ulic Powstańców Śląskich, Swobodnej, Komandorskiej oraz Nasypowej.

Arkady Wrocławskie to centrum handlowe oddane do użytku w 2007 roku, które oferuje 120 sklepów, parking wielopoziomowy, a także 10-salowe OH Kino. Dopełnieniem kompleksu jest część biurowa o powierzchni niespełna 10 000 mkw. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro AP Szczepaniak.

Decyzja o zamknięciu tego znanego centrum handlowego podjęta została z powodu niekorzystnej sytuacji rynkowej, która powstała m.in. z powodu pandemii koronawirusa. Podwyżki cen prądu i wysoka inflacja "przypieczętowały" decyzję o zakończeniu działalności w Arkadach Wrocławskich.

To nie pierwsze problemy galerii handlowych we Wrocławiu. Podobnie sytuacja wyglądała w części handlowej kompleksu Sky Tower czy Renomy, która obecnie jest przebudowywana.

Zakupy w Arkadach jeszcze tylko przez rok


Działalność operacyjna centrum handlowego Arkady Wrocławskie ma zostać zakończona w I kwartale przyszłego roku, w związku z czym prowadzone są już rozmowy z najemcami, prowadzącymi swoje sklepy i punkty usługowe w galerii. Wiadomo, że Develia, która jest właścicielem obiektu, chce sprzedać kompleks. Ponoć jest już potencjalny kupiec, jednak nie podawane są szczegóły transakcji.

Arkady Wrocławskie zostaną wyburzone?


Jak nieoficjalnie podaje "Wyborcza", po sprzedaży obiektu, miałaby nastąpić jego rozbiórka, a następnie budowa nowoczesnego biurowca.

Komentarze


  • ha ha ha
    Gość
    2023-03-23 20:16:12
    Czynsze we frankach i drenowanie dzierzawców dobiła kure znoszacą zlote jaja. Niestety u nas w dekadę Janusze ekonomi na cudzej krzywdzie chcą się dorobić. I nie pykło

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.