Przy stadionie we Wrocławiu wyrośnie Factory Sport Center Stadion Wrocław

2021.02.17

Trzy boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią powstać mają w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego na Pilczycach we Wrocławiu. Budowa Factory Sport Center rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Na esplanadzie stadionu we Wrocławiu od strony skrzyżowania ulicy Lotniczej z aleją Śląską, gdzie obecnie znajduje się parking samochodowy powstanie kompleks boisk do piłki nożnej - Factory Sport Center Stadion Wrocław. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

Factory Sport Center Stadion Wrocław to trzy boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią o najwyższym światowym standardzie. Każde z boisk będzie miało wymiary 24x45 metrów, jednak inwestycja daje możliwość połączenia ich w jedno większe o wymiarach 70x45 metrów. Kompleks będzie oświetlony lampami o mocy 400 lux, co pozwoli na korzystanie z Factory Sport Center także po zmroku. Całość uzupełniona będzie sześcioma szatniami dla użytkowników kompleksu.

Przy realizacji projektu zastosowane zostaną elementy o najwyższym standardzie. Nawierzchnia boisk wykonana będzie na specjalnych panelach, które będą miały za zadanie doskonałą amortyzację i zmniejszenie ryzyka kontuzji. Jest to system ModuliQ, bez zastosowania granulatu i z trawą generacji 4G. Jest to obecnie najnowocześniejsza metoda budowy boisk sportowych.

Inwestorem są firmy BK Turismo oraz Dabro-Bau, które będą dzieliły się zyskiem ze spółką zarządzającą Stadionem Wrocław. Otwarcie Factory Sport Center Stadion Wrocław ma nastąpić w marcu, a korzystanie z boisk będzie płatne. Rezerwacji będzie można dokonać bezpośrednio w biurze zlokalizowanym przy boisku lub za pomocą internetu czy telefonu. Inwestor nie podał jeszcze cennika.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.