Prawie 40 mln zł za Pałac Hatzfeldów we Wrocławiu. Ma być 5-gwiazdkowy hotel

2021.11.22

Rafin złożył najlepszą ofertę w przetargu na kupno nieruchomości w centrum Wrocławia, na której znajdują się pozostałości po Pałacu Hatzfeldów. Nowy właściciel ma już plan na jego zagospodarowanie.

Chodzi o nieruchomość na działce o powierzchni 3 100 metrów kwadratowych, zlokalizowanej przy ulicy Wita Stwosza 32 i Krowiej 6 w ścisłym centrum Wrocławia. Komisja przetargowa wybrała ofertę Rafin sp. z.o.o w wysokości 37,9 mln zł. Cena wywoławcza wynosiła 37,8 mln zł.

Pałac Hatzfeldów został zaprojektowany przez sławnego architekta Carla Gottharda Langhansa. Obiekt nie przetrwał jednak II wojny światowej i podczas oblężenia miasta został poważnie uszkodzony. Obecnie z dawnego pałacu pozostał portyk balkonowy, westybul, fragmenty murów najniższej kondygnacji.

Rafinma już gotową koncepcję architektoniczną, która zakłada rekonstrukcję Pałacu Hatzfeldów. W obiekcie ma funkcjonować 5-gwiazdkowy hotelu międzynarodowej sieci. Prace budowlane mają rozpocząć się w ciągu dwóch lat i zakończyć zabudowę w ciągu 4 lat od daty nabycia.

Pałac Hatzfeldów podlega ochronie konserwatorskiej.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Kubek
  Gość
  2021-11-22 21:57:07
  Bzdury. Pałac przetrwał wojnę w stanie nadającym się do odbudowy. Fasada runęła w 1946 a parter rozebrano na cegłę.

 • NieTenJachu
  Gość
  2021-11-22 23:05:46
  Tak jak w Poznaniu, Gdańsku i wszystkich miastach tubylcy pod przymusem rozbierali zrujnowane budynki a cegła była wysyłana na odbudowę socjalistycznej stolicy w tym jej symbolu czyli zemsty stalina (dla nie kumatych to tzw p k n)

 • Zef
  Gość
  2021-11-23 22:03:17
  Pamiętam te kłamstwa że likwiduje się BWA ktore było w tym miejscu od 1946 roku, na czas remontu... Kłamcy. A teraz BWA wypchniete na strych dworca! Hańba i wstyd tak sie sprzedać!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.