Pod koniec roku otwarcie atrakcji Kolejkowo w wieżowcu Sky Tower


2020.03.09
Autor: Urbanity.pl
Do kompleksu Sky Tower we Wrocławiu przeniesie się największa w Polsce makieta kolejowa - Kolejkowo. Najpopularniejsza atrakcja turystyczna w regionie otwarta zostanie w strefie rozrywki jeszcze w tym roku.

Spółka Develia poinformowała, że strefa rozrywki w kompleksie Sky Tower powiększy się o największą w Polsce makietę kolejową - Kolejkowo. We wrocławskim obiekcie atrakcja zajmie około 1 650 mkw., czyli prawie 5-krotnie więcej niż dotychczas.

Najpopularniejsza atrakcja turystyczna w regionie to ogromna makieta odwzorowująca zabytki Dolnego Śląska w skali 1:25. Kolejkowo ukazuje życie mieszkańców i ich codzienne sytuacje. Wrocławska atrakcja jest jedyną w Polsce, w której pada deszcz czy pływa statek.

Otwarcie makiety dla zwiedzających zaplanowano na grudzień 2020 roku.

Kolejkowo mieściło się będzie na poziomie +1 w Sky Towerze, a dodatkowo wzbogacone zostanie technologicznie i artystycznie. W strefie sąsiadującej z food courtem pojawią się także stanowiska VR symulujące np. jazdę po torze wyścigowym czy do e-sportu. Docelowo znajdzie się tu także powierzchnia dedykowana turystyce z nowym wejściem do Punktu Widokowego oraz kasą biletową.

Sky Tower mieści się przy ulicy Powstańców Śląskich i oferuje ponad 35 000 mkw. powierzchni biurowej, 25 000 mkw. przestrzeni handlowo-usługowe, a do tego mieszkania i część rozrywkowa. Wieżowiec ma 212 metrów wysokości mierzonej do dachu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.