Osiedle we Wrocławiu z lokalną stacją meteorologiczną na dachu

2019.11.27

Jeszcze w listopadzie rozpocznie się budowa nowego osiedla dewelopera Comodomo we Wrocławiu - Meteos. Inwestycja powstanie na działce przy ulicy Poprzecznej na Sołtysowicach.

Osiedle Meteos to dwa 3-piętrowe budynki mieszkalne wielorodzinne, które powstaną przy ulicy Poprzecznej na wrocławskich Sołtysowicach. Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach.

Pierwszy z budynków oferował będzie 50 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 30 do 61 metrów kwadratowych i układach od 1 do 4 pokoi. Lokale na parterze dysponowały będą ogródkami o wielkości od 21 do 295 mkw., z kolei mieszkania na piętrach posiadały będą tarasy i balkony. Pod budynkiem mieściły się będą miejsca parkingowe.

W pierwszym kwartale 2020 roku ruszyć budowa drugiego etapu inwestycji. W tej części Osiedla Meteos zaplanowano 27 mieszkań o powierzchni od 27 do 55 mkw. i układach 1-, 2- i 3-pokojowych. Przyszli mieszkańcy będą mieli również możliwość korzystania z podziemnej hali garażowej.

Deweloper Comodomo zaplanował również lokalną stację meteorologiczną na dachu jednego z budynków. Urządzenie dostarczy kompleksowej informacji o pogodzie i warunkach atmosferycznych, w tym odczuwalnej temperaturze i sile wiatru na osiedlu. Aktualny stan pogody i prognoza będą wyświetlane na monitorach umieszczonych przy każdej windzie. Na terenie osiedla powstanie także plac zabaw dla dzieci.

Budowa inwestycji Meteos potrwa do 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.