Miniaturka Osiedle Miasto Ogród Karłowice

Osiedle Miasto Ogród Karłowice
Wrocław

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Otaczające ulice
ks. N. Bończyka
Rodzaj struktury
Kompleks
Rodzaj zabudowy
niska
Funkcja główna
mieszkalny
Status
zatwierdzony
Inwestor/deweloper
Rafin Developer

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
3

Opis

Planowany, wrocławski zespół budynków z lokalami mieszkalnymi przy ulicy ks. N. Bończyka. Budynek jest projektem deweloperskim firmy Rafin Developer. Niedaleko znajdują się Biurowiec Z83 i biurowiec K2 Office oraz przebudowywana jest gmach Villa Rosa.

Ostatnio zmodyfikowano 2020-02-27 08:31:13

Powiązane firmy

Forum opinii Osiedle Miasto Ogród Karłowice


 • Sąsiad
  Gość
  2020-03-13 14:02:14
  Wg wizualizacji ładne małe osiedle ale tak naprawdę to 3 bloki o wielu uskokach i skomplikowanej bryle upchnięte na małej przestrzeni. Byle najwięcej kasy zebrać a zieleń i przestrzeń szczątkowa. Ogólna ciasnota. I blisko narożnika ulic, chodników i jezdni. Tzw. ogrody - szumna nazwa to mikroskopijne ogródki na dachu. Wiem co piszę bo tam blisko mieszkam.

 • Sąsiad
  Gość
  2020-03-13 15:56:12
  Deweloper chyba się wstydzie swej budowy, wykopy październik, listopad 2019 a jest połowa marca 2020 i brak zdjęć z budowy i opisów co i jak. A we wszystkich blokach wylane garaże i piwnice zagłębione w ziemi na 3/4. położone stropy nad nimi i wylewane słupy nośne parteru. W części zaczęto murowanie ścian parteru i płyt balkonów. Kto chętny to może już coś zobaczyć gdy stanie na ul. Bończyka od strony wału czyli uliczki Rowerowej. Daje to już wyobrażenie i uzupełni te 4 zdjęcia wizualizacji. Ładnie ale ciasnota. Ale to kwestia gustu.

 • nie
  Gość
  2020-04-08 15:16:59
  A sąsiada to muszą ewidentnie 4 litery boleć bo tyle tu trajkocze.

 • Sąsiad gość nr 2
  Gość
  2020-04-20 22:33:13
  Nie wiem kto pisał tamte marcowe wieści o budowie, ale trafne i zabolało. Wiem kogo. Projektanta albo inwestora. No i świetnie. Bo "Ogrody Karłowickie" to nie wasz pomysł. To ci co tu mieszkali kiedyś przed nami tak sobie umyślili tą dzielnicę. Czytajcie historię i się uczcie i nie niszczcie tego co mądrzejsi od was stworzyli. A wy stawiacie bloki 3-4 kondygnacje a takiej dzielnicy. Okna, balkony będę 4-5 m od chodnika i jezdni. Jesteście żałosnymi ignorantami co mamonę mają za bóstwo. Tak samo jak ci co wam na to pozwolili. I nikt z was nie dostąpi ze strony społeczności Karłowic na krztę pochwały za to wątpliwe arcydzieło. Nie używajcie nazwy "Ogrody Karłowickie" bo to po prostu - wstyd i żenada

 • Piotr
  Gość
  2020-04-22 16:21:02
  Do "Sąsiad gość nr 2".

  "I nikt z was nie dostąpi ze strony społeczności Karłowic na krztę pochwały za to wątpliwe arcydzieło."

  - nikt tego nie oczekujecie i wszyscy mają w poważaniu opinię obecnych mieszkańców. Możecie szczekać w internecie, tylko tyle.

  Zauważam dziwną prawidłowość, że ludzie, którzy nigdy nie kupili domu lub mieszkania za własne pieniądze, a mieszkają w walących się ruderach w willowych częściach miasta jak Karłowice, Oporów czy Zalesie zawsze mają najwięcej do powiedzenia. Zakłamani i zawistni, których rodzice lub dziadkowie wybrali po wojnie te domy za frajer.

 • Aga 9
  Gość
  2020-05-01 14:29:12
  Przejeżdżam tam często i wygląda to okropnie. Upchnięte na działce max ilość zabudowy, bez dystansu i zachowania charakteru dzielnicy. No ale Rafin słynie z takich dziadowskich projektów. To taki JW Construction we Wrocławiu. Tylko dlaczego kłamią w żywe oczy, że to kameralna zabudowa.

 • Sąsiad
  Gość
  2020-05-03 21:58:38
  Ludzie oglądają stronę ale mało kto wie, że są tu opinie i można napisać swoje. Brawo ":Aga 9" - tak trzeba i dać wyraz co się czuje. Tzw "cudów" budowlanych nie brakuje w mieście. Nie będę wymieniał. Ale odpowiem nieco "Piotrowi" - widać, że nie zna tamtych czasów. Gdy pieszo się szło z Karłowic do pracy na plac Powstańców Śląskich, i z powrotem pieszo. A od wiaduktu kolejowego wsród morza ruin sięgających i do 2 piętra, środkiem oczyszczonej jezdni. Zgroza i strach i smród trupów w gruzach.
  Domy w willowych dzielnicach to dostawali komunistyczni prominenci a reszta KUPOWAŁA na umowy w ratach na lat kilkanaście. Mam taką umowę. Owszem nie remontowali przez lat 20 i więcej bo podobnie jak i władza PRL nie wierzyli, że te ziemie będą polskie. I cały Wrocław i Ziemie Odzyskane był dlatego zaniedbany. Dopiero następne pokolenie zaczęło dbać i inwestować. Zawistni i zakłamani to są zwykle mali ludzie. Nie chodzi o wzrost. Ja nie zazdroszczę nikomu i niczego.

 • zainteresowany
  Gość
  2020-05-08 13:43:53
  Ciasnote? bo 3 bloki? jak dla mnie kameralnie jak na wrocław, dookoła zabudowa willowa, 5 minut spacerem nad odre. Nic tylko mieszkać i się cieszyć. Sąsiad to taki typowy polak, sam sie wybuduje ale nikt dookoła nie może.

 • zinteresowany
  Gość
  2020-05-08 13:46:09
  Dodam tylko do tych wywodów w stylu "kiedyś to było"..
  kiedyś to było..pole na jagodnie
  kiedyś to było...pole w centrum południowym
  kiedyś to było.. niezabudowane promenady
  kiedyś to bylo... i tak można wymieniać. Miasto się rozwija, ludzie zamieszkują, wszystko idzie do przodu. Niestety dla niektórych.

 • Jagoda
  Gość
  2020-05-14 18:49:47
  Okolica fajna, ale ceny pewnie będą zaporowe.

 • Z karłowic
  Gość
  2020-05-24 22:50:33
  Taki hamski to tylko może być deweloper ktory walczy z całym osiedlem i sasiadami i leci na granicy samowoli. To jest ekipa bardzo nieciekawych ludzi i kombinatorów z dexpol,
  Ten budynek to przekret - nawet po sada h sprawy sie ciagnely. A budynek to jest tragedia i niszczenie. Deweloper jest beznadziejny i wciska wam kit o ogrodach ;)- tak tych u sasiadow bo to co to betonowy czworak z dachem z ktorego widac karlowice. Ale zobaczymy:). Jeszcze bedzie ciekawie bo w gminie i architektirze jest duzy dym. A cwaniaczek na forum niech nie pisze o babciach po wojnie bo sidkszosc obecnych wlascicicieli kupila swoje domy. Tylko na tych starszych sepia sie wlasnie takie hieny deweloperzy niszczacy takie willowe czesci miasta aby sprzedac w blokowisku na willowym terenie za bezsensowna kase.A kupili to za psie grosze od uczelni tez w dziwnych okolicznoscisch

 • Same korki
  Gość
  2020-05-24 22:52:03
  Kto to pozwolil zbudować ?
  Teraz wszyscy stana w korkach, to kompletnie zniszczy kominikacje w tej czesci miasta

 • Ebe Ebe
  Gość
  2020-05-25 13:38:12
  Do "Z karłowic": Tak... leci na granicy samowoli, ale pozwolenie na budowę otrzymali z urzędu. Jaki ma być dym chłopie jak otrzymali prawomocne pozwolenie na budowę i budują. Skąd się tacy ludzie biorą jak Ty to nie wiem. Wieczne węszenie spisku i wiara w teorie spiskowe.

  Kupili grunt, dostali pozwolenie, budują, wybudują, sprzedadzą i życie będzie się toczyć dalej. Miejsce jest eleganckie, super że powstanie tam blok. Z miejsca kupuje 3 mieszkania.

 • Sąsiad
  Gość
  2020-05-28 18:49:30
  Do "Ebe Ebe". Kup kilka na wynajem i dla siebie ale nie od strony ulicy, bo tam hałas i smrody aut. Kup z innych 3 stron tam gdzie ogrody. Koniecznie na parterze by być blisko ogrodów co zaraz za oknem. Cudzych ogrodów. Wszak to "wyjątkowe" Osiedle Ogrody Karłowickie - będziesz zachwycony z wydanych cudzych bo bankowych milionów i spłacenia kredytów. Jeśli masz własne to winszuję,że je kochasz robić. Ja nie zazdroszczę bo kocham życie a nie majątek.
  A teorie spiskowe są prawdziwe, widocznie młody jesteś i nie znasz życia jeszcze. Ci co wydają pozwolenia i decyzje też często nadmiernie kochają mamonę, dlatego pchają się do władzy.

 • Mw
  Gość
  2020-07-21 21:00:06
  Hej
  Mieszkam przy Skwerze Obrońców Helu, więc widzę codziennie jak się elegancko buduje. Całość wygląda profesjonalne. Poprzednio teren był zarośnięty krzakami i tylko czekałem na to, aż ktoś wykupi teren i zamieni w coś okazałego. Żona liczy na żabkę, a ja na jakiś młodych sąsiadów, żeby średnią wieku obniżyć w okolicy. Generalnie jeśli ktoś się zastanawia nad okolicą- jest przewspaniała. Szczerze polecam. Dostęp do Odry, wiele parków i kar-med w pobliżu. Mieszkałem w różnych częściach Wrocławia, Karłowic nie zamieniłbym na żadną. Pozdrawiam

 • Sąsiad 3
  Gość
  2020-09-15 21:53:49
  Prawie do końca XX wieku działka należała do Wyższej Szkoły Rolniczej, była tam Stacja Hodowli Roślin w poniemieckich szklarniach i zabudowaniach. W latach 60 WSR ogrodziła swój teren betonowym płotem o dł. 150 mb od strony ul. Rowerowej i Zaleskiego. Obecnie "Rafin" udowadnia właścicielom sąsiednich domów, że ów płot został postawiony z różnicą 2 do 7 cm na niekorzyść "Rafina" . I sąsiedzi mają płot postawić na nowo by oddać po parę cm na całej jego długości.
  To chyba komedia w rodzaju Kargula i Pawlaka - oni wojowali ze sobą o miedzę. A co winni sąsiedzi ? płot postawiła WSR a to Skarb Państwa. Dziś zdemontowano drugi żuraw stacjonarny czyli wysokich dźwigów nie ma już na budowie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.