Miniaturka Osiedle Miasto Ogród Karłowice

Osiedle Miasto Ogród Karłowice
Wrocław

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Otaczające ulice
ks. N. Bończyka
Rodzaj struktury
Kompleks
Rodzaj zabudowy
niska
Funkcja główna
mieszkalny
Status
ukończony
Zakończenie budowy
2021 grudzień
Inwestor/deweloper
Rafin Developer

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
3
Kondygnacje podziemne
1
Lokale mieszkalne
79

Opis

Wrocławski zespół budynków z lokalami mieszkalnymi przy ulicy ks. N. Bończyka. Ten dwupiętrowy kompleks powstał w czwartym kwartale 2021. Budynek jest projektem deweloperskim firmy Rafin Developer. Niedaleko znajdują się Biurowiec Z83 i obiekt biurowy K2 Office oraz budowana jest budynek Willa Karłowice.

Informacje dodatkowe

 • metraże mieszkań kształtują się od 31,91 do 118,3 mkw.
 • osiedle składa się z dwóch budynków wielorodzinnych
Ostatnio zmodyfikowano 2022-03-15 13:28:29

Powiązane firmy

Forum opinii Osiedle Miasto Ogród Karłowice


 • Sąsiad
  Gość
  2020-03-13 14:02:14
  Wg wizualizacji ładne małe osiedle ale tak naprawdę to 3 bloki o wielu uskokach i skomplikowanej bryle upchnięte na małej przestrzeni. Byle najwięcej kasy zebrać a zieleń i przestrzeń szczątkowa. Ogólna ciasnota. I blisko narożnika ulic, chodników i jezdni. Tzw. ogrody - szumna nazwa to mikroskopijne ogródki na dachu. Wiem co piszę bo tam blisko mieszkam.

 • Sąsiad
  Gość
  2020-03-13 15:56:12
  Deweloper chyba się wstydzie swej budowy, wykopy październik, listopad 2019 a jest połowa marca 2020 i brak zdjęć z budowy i opisów co i jak. A we wszystkich blokach wylane garaże i piwnice zagłębione w ziemi na 3/4. położone stropy nad nimi i wylewane słupy nośne parteru. W części zaczęto murowanie ścian parteru i płyt balkonów. Kto chętny to może już coś zobaczyć gdy stanie na ul. Bończyka od strony wału czyli uliczki Rowerowej. Daje to już wyobrażenie i uzupełni te 4 zdjęcia wizualizacji. Ładnie ale ciasnota. Ale to kwestia gustu.

 • nie
  Gość
  2020-04-08 15:16:59
  A sąsiada to muszą ewidentnie 4 litery boleć bo tyle tu trajkocze.

 • Sąsiad gość nr 2
  Gość
  2020-04-20 22:33:13
  Nie wiem kto pisał tamte marcowe wieści o budowie, ale trafne i zabolało. Wiem kogo. Projektanta albo inwestora. No i świetnie. Bo "Ogrody Karłowickie" to nie wasz pomysł. To ci co tu mieszkali kiedyś przed nami tak sobie umyślili tą dzielnicę. Czytajcie historię i się uczcie i nie niszczcie tego co mądrzejsi od was stworzyli. A wy stawiacie bloki 3-4 kondygnacje a takiej dzielnicy. Okna, balkony będę 4-5 m od chodnika i jezdni. Jesteście żałosnymi ignorantami co mamonę mają za bóstwo. Tak samo jak ci co wam na to pozwolili. I nikt z was nie dostąpi ze strony społeczności Karłowic na krztę pochwały za to wątpliwe arcydzieło. Nie używajcie nazwy "Ogrody Karłowickie" bo to po prostu - wstyd i żenada

 • Piotr
  Gość
  2020-04-22 16:21:02
  Do "Sąsiad gość nr 2".

  "I nikt z was nie dostąpi ze strony społeczności Karłowic na krztę pochwały za to wątpliwe arcydzieło."

  - nikt tego nie oczekujecie i wszyscy mają w poważaniu opinię obecnych mieszkańców. Możecie szczekać w internecie, tylko tyle.

  Zauważam dziwną prawidłowość, że ludzie, którzy nigdy nie kupili domu lub mieszkania za własne pieniądze, a mieszkają w walących się ruderach w willowych częściach miasta jak Karłowice, Oporów czy Zalesie zawsze mają najwięcej do powiedzenia. Zakłamani i zawistni, których rodzice lub dziadkowie wybrali po wojnie te domy za frajer.

 • Aga 9
  Gość
  2020-05-01 14:29:12
  Przejeżdżam tam często i wygląda to okropnie. Upchnięte na działce max ilość zabudowy, bez dystansu i zachowania charakteru dzielnicy. No ale Rafin słynie z takich dziadowskich projektów. To taki JW Construction we Wrocławiu. Tylko dlaczego kłamią w żywe oczy, że to kameralna zabudowa.

 • Sąsiad
  Gość
  2020-05-03 21:58:38
  Ludzie oglądają stronę ale mało kto wie, że są tu opinie i można napisać swoje. Brawo ":Aga 9" - tak trzeba i dać wyraz co się czuje. Tzw "cudów" budowlanych nie brakuje w mieście. Nie będę wymieniał. Ale odpowiem nieco "Piotrowi" - widać, że nie zna tamtych czasów. Gdy pieszo się szło z Karłowic do pracy na plac Powstańców Śląskich, i z powrotem pieszo. A od wiaduktu kolejowego wsród morza ruin sięgających i do 2 piętra, środkiem oczyszczonej jezdni. Zgroza i strach i smród trupów w gruzach.
  Domy w willowych dzielnicach to dostawali komunistyczni prominenci a reszta KUPOWAŁA na umowy w ratach na lat kilkanaście. Mam taką umowę. Owszem nie remontowali przez lat 20 i więcej bo podobnie jak i władza PRL nie wierzyli, że te ziemie będą polskie. I cały Wrocław i Ziemie Odzyskane był dlatego zaniedbany. Dopiero następne pokolenie zaczęło dbać i inwestować. Zawistni i zakłamani to są zwykle mali ludzie. Nie chodzi o wzrost. Ja nie zazdroszczę nikomu i niczego.

 • zainteresowany
  Gość
  2020-05-08 13:43:53
  Ciasnote? bo 3 bloki? jak dla mnie kameralnie jak na wrocław, dookoła zabudowa willowa, 5 minut spacerem nad odre. Nic tylko mieszkać i się cieszyć. Sąsiad to taki typowy polak, sam sie wybuduje ale nikt dookoła nie może.

 • zinteresowany
  Gość
  2020-05-08 13:46:09
  Dodam tylko do tych wywodów w stylu "kiedyś to było"..
  kiedyś to było..pole na jagodnie
  kiedyś to było...pole w centrum południowym
  kiedyś to było.. niezabudowane promenady
  kiedyś to bylo... i tak można wymieniać. Miasto się rozwija, ludzie zamieszkują, wszystko idzie do przodu. Niestety dla niektórych.

 • Jagoda
  Gość
  2020-05-14 18:49:47
  Okolica fajna, ale ceny pewnie będą zaporowe.

 • Z karłowic
  Gość
  2020-05-24 22:50:33
  Taki hamski to tylko może być deweloper ktory walczy z całym osiedlem i sasiadami i leci na granicy samowoli. To jest ekipa bardzo nieciekawych ludzi i kombinatorów z dexpol,
  Ten budynek to przekret - nawet po sada h sprawy sie ciagnely. A budynek to jest tragedia i niszczenie. Deweloper jest beznadziejny i wciska wam kit o ogrodach ;)- tak tych u sasiadow bo to co to betonowy czworak z dachem z ktorego widac karlowice. Ale zobaczymy:). Jeszcze bedzie ciekawie bo w gminie i architektirze jest duzy dym. A cwaniaczek na forum niech nie pisze o babciach po wojnie bo sidkszosc obecnych wlascicicieli kupila swoje domy. Tylko na tych starszych sepia sie wlasnie takie hieny deweloperzy niszczacy takie willowe czesci miasta aby sprzedac w blokowisku na willowym terenie za bezsensowna kase.A kupili to za psie grosze od uczelni tez w dziwnych okolicznoscisch

 • Same korki
  Gość
  2020-05-24 22:52:03
  Kto to pozwolil zbudować ?
  Teraz wszyscy stana w korkach, to kompletnie zniszczy kominikacje w tej czesci miasta

 • Ebe Ebe
  Gość
  2020-05-25 13:38:12
  Do "Z karłowic": Tak... leci na granicy samowoli, ale pozwolenie na budowę otrzymali z urzędu. Jaki ma być dym chłopie jak otrzymali prawomocne pozwolenie na budowę i budują. Skąd się tacy ludzie biorą jak Ty to nie wiem. Wieczne węszenie spisku i wiara w teorie spiskowe.

  Kupili grunt, dostali pozwolenie, budują, wybudują, sprzedadzą i życie będzie się toczyć dalej. Miejsce jest eleganckie, super że powstanie tam blok. Z miejsca kupuje 3 mieszkania.

 • Sąsiad
  Gość
  2020-05-28 18:49:30
  Do "Ebe Ebe". Kup kilka na wynajem i dla siebie ale nie od strony ulicy, bo tam hałas i smrody aut. Kup z innych 3 stron tam gdzie ogrody. Koniecznie na parterze by być blisko ogrodów co zaraz za oknem. Cudzych ogrodów. Wszak to "wyjątkowe" Osiedle Ogrody Karłowickie - będziesz zachwycony z wydanych cudzych bo bankowych milionów i spłacenia kredytów. Jeśli masz własne to winszuję,że je kochasz robić. Ja nie zazdroszczę bo kocham życie a nie majątek.
  A teorie spiskowe są prawdziwe, widocznie młody jesteś i nie znasz życia jeszcze. Ci co wydają pozwolenia i decyzje też często nadmiernie kochają mamonę, dlatego pchają się do władzy.

 • Mw
  Gość
  2020-07-21 21:00:06
  Hej
  Mieszkam przy Skwerze Obrońców Helu, więc widzę codziennie jak się elegancko buduje. Całość wygląda profesjonalne. Poprzednio teren był zarośnięty krzakami i tylko czekałem na to, aż ktoś wykupi teren i zamieni w coś okazałego. Żona liczy na żabkę, a ja na jakiś młodych sąsiadów, żeby średnią wieku obniżyć w okolicy. Generalnie jeśli ktoś się zastanawia nad okolicą- jest przewspaniała. Szczerze polecam. Dostęp do Odry, wiele parków i kar-med w pobliżu. Mieszkałem w różnych częściach Wrocławia, Karłowic nie zamieniłbym na żadną. Pozdrawiam

 • Sąsiad 3
  Gość
  2020-09-15 21:53:49
  Prawie do końca XX wieku działka należała do Wyższej Szkoły Rolniczej, była tam Stacja Hodowli Roślin w poniemieckich szklarniach i zabudowaniach. W latach 60 WSR ogrodziła swój teren betonowym płotem o dł. 150 mb od strony ul. Rowerowej i Zaleskiego. Obecnie "Rafin" udowadnia właścicielom sąsiednich domów, że ów płot został postawiony z różnicą 2 do 7 cm na niekorzyść "Rafina" . I sąsiedzi mają płot postawić na nowo by oddać po parę cm na całej jego długości.
  To chyba komedia w rodzaju Kargula i Pawlaka - oni wojowali ze sobą o miedzę. A co winni sąsiedzi ? płot postawiła WSR a to Skarb Państwa. Dziś zdemontowano drugi żuraw stacjonarny czyli wysokich dźwigów nie ma już na budowie.

 • zainteresowany inwestycją
  Gość
  2020-09-30 10:38:16
  Jestem, a raczej byłem mocno zainteresowany inwestycją.
  Premiera miała być w styczniu 2020, później deweloper mówił nieoficjalnie, że czerwiec/lipiec i nic. Po zapytaniu czemu sprzedaż się opóźnia twierdzili, że podnoszą standard, robią jakieś zmiany hmmm.
  Niedawno ogłosili premierę na wrzesień 2020.
  Zastanawiam się czy im się znowu nie przesunie :) Mamy 30.09.2020 i dziś jest ostatni dzień. Jak ufać takiemu deweloperowi, który przesuwa premiery. Czy później przy oddaniu nie będzie opóźnienia..


 • Obserwator
  Gość
  2020-10-03 22:27:40
  Śledzę co pisze deweloper o terminach i zgadzam się z tym co napisane powyżej. Termin premiery znowu przesunięty. A obserwuję budowę od roku i od paru tygodni mizerny postęp robót, robotników prawie nie widać w ciągu dnia. Owszem stawiają okna. Ktoś powie ,że robią wewnątrz i dlatego ich nie widać. Ale dlaczego ich tak mało podczas przerwy śniadaniowej ? i na ulicy Bończyka i przyległych jest mało samochodów robotników, a było ich wiele przez kilka miesięcy. Jest jakaś przyczyna , czyżby finanse budowniczego ? Pożyjemy, zobaczymy.

 • Matka
  Gość
  2020-10-08 17:06:03
  Jest mi przykro,że w imieniu tych "nowych"businessmenów wrocławskich pisze się że "za frajer"na Zalesiu,Biskupinie czy Karłowicach dostawali po wojnie wille ,otóż dostawali za utracone majątki lub kamienice we Lwowie albo co jest charakterystyczne dla Karłowic warszawscy powstańcy pracujący w pobliskim obozie pracy na Sołtysowicach otrzymywali za zniszczenie mienia w Warszawie np za ulicę Złotą i inne(kilku z nich i ich rodziny do tej pory mieszkają nigdy nie powróciwszy do swoich warszawskich domów)no cóż ale o tym trzeba z historii coś wiedzieć....

 • sąsiadka
  Gość
  2020-10-10 22:35:59
  Czy doczekamy się na premierę? Na stronie Rafina jest że na przełomie wrzesień/ październik, czyli że niby kiedy? bo wydaje mi się że przełom już był :D

 • smutne
  Gość
  2020-10-13 09:41:30
  Jestem zapisana na listę przedsprzedażową, w zeszłym tygodniu napisali e-maila, prosząc o potwierdzenie zainteresowania.
  Słabe z ich strony.
  Tak przekładali premiery, że wstyd im zadzwonić i pytać czy ktoś jest jeszcze zainteresowany. A maile tłumaczą lepszą logistyką ofertowania i sprzedaży. tsaaa kto w to uwierzy?

 • sąsiadka
  Gość
  2020-10-13 22:26:46
  Też jestem zapisana na przedsprzedaż, ale nie dostałam meila !!!

 • Sąsiad 4
  Gość
  2020-10-14 14:52:56
  Zapytajcie Rafina czy została zakończona kasacja (czyli ostateczne odwołanie) w Sądzie Najwyższym spraw sądowych z graniczącymi sąsiadami. I jaki jest wyrok Sądu Najwyższego. Oczywiście nic się nie dowiecie bo sądowe sprawy to nic chwalebnego. A mieszkańcy okolicznych ulic znają temat. I to może być powód przekładania tzw premiery.

 • Terminy
  Gość
  2020-10-16 10:25:28
  Otrzymałam info w tym tygodniu od dewelopera, że nie wiadomo kiedy będzie premiera, ale termin oddania się nie zmieni. 16.10. nadal brak oferty
  A MOŻE premiera będzie wrzesień/październik, ale 2021, a nie 2020 :) :)

 • Gie
  Gość
  2020-10-16 13:04:10
  Cos musi byc na rzeczy, bo to nie jest normalne.
  Pewnie sa jakies klopoty prawne a oni mydla oczy, ze dopracowywuja oferte.

 • Fluck
  Gość
  2020-10-17 01:20:05
  Czytam te nowe nienawiści i po części rozumiem obie ze stron.Mieszkam w tej dzielnicy od urodzenia. Developer może to nazwać nawet Edenem. Na swojej działce nie mogę wybudować z tylu drugiego domu bo sasiedzi ,no i miasto "idzie w zielen"więc nie jest to pierwszy developer co ma więcej do powiedzenia niż mieszkańcy.Pretensje mam do skur.... z władz miasta co na takie rzeczy pozwalają. Widziałem to osiedle chodzę tamtedy często. Kieruje więc wyrazy współczucia sąsiadom którym kiedyś było czego zazdrościć a teraz tylko im współczuję.

 • Nocny Marek
  Gość
  2020-10-17 02:13:01
  Mają prawomocne pozwolenie na budowę z 13 lipca 2020. To ucina temat i wszelkie głupie komentarze w tej sprawie :)

  Do zobaczenia mili sąsiedzi.

 • Sąsiad
  Gość
  2020-10-18 22:17:18
  Do "Nocnego Marka"
  Brednie gościu piszesz : że pozwolenie na budowę z 13 lipca 2020. Rafin rozpoczął wykopy w październiku 2019 ( w internecie jest zdjęcie z drona z 26.10.2019 na stronie fotopolska.eu) . wystarczy wpisać Wrocław Bończyka 40-48 i jest zdjęcie jak kopią i wywożą ziemię. A na tej samej stronie 4 zdjęcia budowy co ma już 3 nadziemne kondygnacje w dniu 26.06.2020 . Rzetelnie trzeba podawać fakty albo nie zabierać głosu. Tak delikatnie zwracam uwagę. Poczytaj sobie uwagi i opinie tych co piszą od początku o tej budowie. Piszesz "do zobaczenia" czyli zamieszkasz w tych "Ogrodach". Kup na parterze to będziesz blisko ogrodów jakie reklamuje Rafin. Magia reklamy ludziom odbiera rozum, nie żałuję takich.

 • zz
  Gość
  2020-10-19 09:14:24
  Prawda, budowa wystartowała już dawno temu. Jestem zainteresowana tą inwestycją, ale znajomi odradzają tego dewelopera i jak widać mają racje. Są mili póki się nie kupi mieszkania, obsługa posprzedażowa leży

 • Nocny Marek
  Gość
  2020-10-19 12:02:25
  Mój wpis dotyczył komentarzy związanych "z problemami prawnymi", które mają niby mieć obecnie miejsce, dlatego napisałem, że uzyskali pozwolenie na budowę (de facto zmianę) dnia 13 lipca 2020.

  Pierwotne pozwolenie otrzymali 21 stycznia 2020.
  Nie wiem czy zdaje sobie sąsiad sprawę, ale każdy może sprawdzić wydane pozwolenia budowlane, czy to na stronie miasta, czy w nadzorze budowlanym. Zajmie to dosłownie 1 minutę, aby to sprawdzić, serio.

  Jestem wielce zdziwiony, że sąsiad mnie nie obraził wprost. Proszę śmiało sobie poużywać. Stosowanie wspaniałych wybiegów słowotwórczych, które mają zatuszować wręcz kipiącą nienawiść do mnie i pozostałych nowych mieszkańców nic tu nie da.

  Na koniec posłużę się parafrazą, ten kto myślał, że tak duża firma jak Rafin wybudowała 3 kondygnacje bez pozwolenia budowlanego, nie żal mi takich.

  Do zobaczenia.

Ostatnie 3 wypowiedzi:


 • MartynaSch
  Użytkownik
  2022-04-26 12:54:51
  Teraz to dopiero wszystko poszło drastycznie do góry

 • Sąsiad
  Gość
  2022-06-18 14:02:44
  Policzyłem ile sprzedali mieszkań, podają na innej stronie. Mieszkań jest 79 a sprzedano 26 a 6 zarezerwowane , czyli 46 jest do kupienia tj wolnych. Rezerwacji w tych czasach to nie należy wcale liczyć ,że sprzedane. Ogólnie to kiepsko. A na osiedlu cisza - nikt nie styka, nie wierci, mało kogo widać. A stan deweloperski to wiadomo jak wygląda, dużo ma właściciel mieszkania do wykonania.

 • Marta
  Gość
  2022-06-22 19:56:45
  Nie dziw się, najpierw premiera inwestycji się przeciągała, a potem jak już ruszyła sprzedaż okazało się, że ceny są z kosmosu. Wiem, że zainteresowanie tą inwestycją było ogromne, ale mało kto chce lub może wyłożyć ponad milion za mieszkanie 3 czy 4 pokojowe. Sami też finalnie wybraliśmy inną inwestycję.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.