Miniaturka Osiedle Familia

Osiedle Familia
Wrocław

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Dzielnica
Fabryczna
Rodzaj struktury
Kompleks
Rodzaj zabudowy
niska
Funkcja główna
mieszkalny
Status
ukończony
Rozpoczęcie budowy
2016 marzec
Zakończenie budowy
2020 czerwiec
Inwestor/deweloper
CTE Investments

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
3
Lokale mieszkalne
148

Opis

Wrocławski zespół budynków z lokalami mieszkalnymi w granicach dzielnicy Fabryczna przy Łomżyńskiej, Ciechanowskiej, Nałęczowskiej. Budowa Osiedla Familia rozpoczęła się na początku 2016, a zakończyła się w drugim kwartale 2020 roku. Budynek jest projektem deweloperskim CTE Investments. W niedużej odległości znajdują się osiedle Brzozowe Zacisze i Park Handlowy N-Park Maślice oraz budowane jest osiedle Przystań Królewiecka.

Informacje dodatkowe

 • inwestycja realizowana etapowo
 • osiedle składa się z domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej
 • I etap osiedla to 24 domy jednorodzinne. Termin oddania do użytku III kwartał 2017 roku
Ostatnio zmodyfikowano 2021-01-04 14:11:13

Powiązane firmy

Forum opinii Osiedle Familia


 • Zawiedziona
  Gość
  2017-07-31 08:32:30
  Deweloper nie dotrzymuje warunków rękojmi. Szuka sposobów aby uniknąć odpowiedzialności za wadliwie wykonane instalacje, odwodnienia itp. Ludzi zalewają wody gruntowe a oni piszą, że to wina mieszkańców. Budynki nieszczelne z błędami w wentylacjach - oświadczenia kominiarzy ignorują albo piszą, że to wina kominka, mimo że w danym lokalu kominka nie ma! Zapytajcie ludzi innych inwestycjach zanim zdecydujecie się.

 • sfrustrowana
  Gość
  2017-09-07 15:59:10
  Nie dokonywać odbioru nawet jeżeli są to tylko jakieś drobne usterki, ponieważ obsługa posprzedażowa w tej firmie to jakaś kpina. O najprostsze naprawy nie można się doprosić, jak już coś zrobią to z wielką łaską, a i tak konieczna jest kolejna poprawka. W dodatku pracownicy są bezczelni, jakby zapominali, że pieniądze na ich wynagrodzenia pochodzą od klientów, którzy kupili te mieszkania!!!

 • Klient
  Gość
  2017-10-12 13:39:02
  Ta firma mimo ze z rachunku zysków i strat wykazuje od dwóch lat straty ma w głębokim poważaniu klientów i to nie tylko w obsłudze posprzedażnej ale i przed podpisaniem umów! ciężko sie dodzwonić, nic nie chcą tłumaczyć, o negocjacjach nie wspomnę.

 • Mieszkaniec
  Gość
  2018-01-10 13:24:21
  Potwierdzam! To co powyżej to istna kpina z klientów!

 • Klijent Famillia osiedle
  Gość
  2018-01-25 20:27:36
  Ta firma ma duże problemy z prowadzeniem inwestycji i nadzorowaniem prac budowlanych,obsługą kupujących nieruchomości.
  Kupującym wmawiają,że mają nad wszystkim nadzur. Trudny kontakt odnośnie jakichkolwiek spraw, bezczelność wobec kupujących na bardzo dużym poziomie szkoda, że się nie wykazują w prowadzeniu prac budowlanych.

 • Klijent
  Gość
  2018-01-25 20:40:35
  W najbliższym czasie pojawią się konkrety odnośnie budynków na osiedlu Famillia

 • Tom
  Gość
  2018-05-18 22:54:23
  Wszystko super , nie mogę zgodzić się z przedmówcami. Przybyłem , obejrzałem i zakupiłem . Za takie pieniądze nie można wymagać cudów :-)
  Dla mnie Ok.

 • Gucio
  Gość
  2018-05-18 22:57:06
  Kupiłem w drugim etapie i wszystko jak na razie Ok.
  Chyba te komentarze piszą ci co zazdroszczą.
  Ładne bliźniaczki w cenie mieszkania .
  Pozdrawiam,

 • Nowy
  Gość
  2018-05-21 09:59:18
  Mam inwestycję w III etapie, jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem i harmonogramem. Ludzie z I-go etapu już sieją trawę. Niedługo odbiory dużej partii z II etapu. Jeśli po tych odbiorach nie będzie wysypu negatywów, powyższe narzekania chyba można będzie uznać, za nie do końca uzasadnione.

 • Piotro
  Gość
  2018-05-22 12:40:31
  Trochę dziwne te początkowe komentarze, skoro oddanie Fazy I było do 30.11.2017r., a zawiedziona wskazuje na wadliwą instalacje odwodnienia w dniu 31.07.2017.
  My mamy dopiero w 4 i póki co nie widzę zagrożeń. Okolica przyjemna i zobaczymy jak będzie dalej. Byliśmy w pokazowym lokalu i wygląda to dobrze, zgodnie z opisem. Poczekamy - zobaczymy.

 • OoO
  Gość
  2018-05-26 22:02:28
  Temat odwodnień zakładam dotyczył innej inwestycji CTE (Osiedle Zielone Wzgórze).
  Rozmawiałem z jednym z właścicieli domu z etapu I i faktycznie jest trochę usterek, jak wszędzie, ale niestety egzekwowanie ich usunięcia od dewelopera to dramat.
  Sam zakupiłem tam dom w 3 etapie i może do tego czasu się rozkręcą.
  Chociaż tematy zmian lokatorskich są tak prowadzone jakby chcieli klientów mocno zniechęcić albo naciągnąć na na sporą kasę.
  Polecam forum, na razie cisza ale to chyba dobry sposób na dyskusje:
  https://forum.osiedlefamilia.com/index.php

 • gogo
  Gość
  2018-06-23 20:19:02
  Temat odwodnień dotyczy również osiedla Famili ,woda deszczowa odprowadzana bezpośrednio do ogródków . Już jeden z 1 etapu przekopywał cały ogródek ,żeby odprowadzić wodę deszczową w grunt.Ale to rozwiązanie na krótką metę. Jeśli wszyscy inżynierowie którzy zakupili nieruchomości zaczną użytkować -to im się oczy otworzą.

 • Kupiec z drugiego etapu
  Gość
  2018-10-13 23:16:17
  Kupiłem domek w 2 etapie. Wszystko na wysokim poziomie . Świetna cena do lokalizacji . Nie można wymagać nie wiem czego w tej cenie mieszkania bywają droższe. Jakość niezła wiec polecam. Pani Agnieszka w biurze bardzo pomocna i uprzejma. Nic złego na nich nie mogę napisać choć rozłupali mi podłogę w łazience - ale naprawili :-)
  Kupił bym drugi raz u tego dewelopera. Polecam.
  Potwierdzam ze posty negatywne muszą pisać Ci co nie zdążyli kupić :-)

 • Grzegorz
  Gość
  2018-10-25 19:37:23
  Zdecydowanie odradzam zakup mieszkania od firmy CTE.
  Ja kupiłem swoje 4 lata temu na Maślicach i do dzisiaj nie mogę się doprosić usunięcia niektórych poważnych usterek. Mimo że zgłosiłem usterki w jeszcze czasie rękojmi to nie zamierzają ich usunąć.Mam min.zacieki na elewacji zewnętrznej spowodowane źle zrobionymi kaflami na tarasie u sąsiada(szpary na 2 cm.)
  Najpierw Pani Agnieszka stwierdziła że za późno to zgłosiłem i czas rękojmi minął.
  Jak jej udowodniłem że posiadam maile w tej sprawie wysłane w odpowiednim czasie to miesiącami mnie spławiała twierdząc że naradzają się jak to zrobić aby było dobrze.
  Następnie stwierdziła że odmówiłem podwykonawcy naprawienia tego podczas gdy nigdy żaden podwykonawca nie przyszedł tego naprawiać.Raz tylko był aby zobaczyć co się stało.
  A następnie stwierdziła że narady CTE w tej sprawie trwały wiele godzin i ustalili że nie będą mi tego naprawiać.
  Obecnie jestem na etapie załatwiania tego przez prawnika oraz dodatkowo zbieram grupę innych nie zadowolonych lokatorów w celu nagłośnienia sprawy we wrocławskich mediach.
  Poza tym mam ciągle wilgoć w piwnicy(mokra posadzka.Pani Agnieszka twierdzi że wszystko jest ok i że kiedyś to wyschnie. Już schnie 4 lata.

  Wszystkim którzy planują zakup nieruchomości od CTE sugeruje zabrać na odbiór jakiegoś fachowca który wyłapie ich fuszerkę.Ja tak nie zrobiłem i jestem ok 5 tys w plecy.
  Wszystkie usterki zgłaszajcie im mailowo,nic nie ustalajcie telefonicznie,wyprą się tego.
  Pozdrawiam
  Grzegorz

 • kupiec 2 etapu
  Gość
  2018-11-07 14:46:57
  kupiec 2 etapu

 • Rozczarowany
  Gość
  2018-11-07 14:54:05
  Odradzam zakup u tego dewelopera. Opóźnienia, brak informacji , fuszerka. Bardzo poważne usterki, których naprawy nie można się doprosić miesiącami!! Ciekawe czy zapłacą dobrowolnie odsetki za opóźnienie w realizacji inwestycji. Niestety sprawa zakończy się prawdopodobnie w sądzie.

 • Gość
  Gość
  2019-01-14 11:48:05
  Deweloper dopuszcza się licznych błędów budowlanych, mniej lub bardziej istotnych.
  Prace wykonane niezgodnie ze sztuką budowlaną i nieprawidłowo ukończone.
  Uchyla się odpowiedzialności na drodze polubownej. Najpewniej sprawa zakończy się w sądzie, bo tego co zrobili nie odpuszczę. Jak widzę nie tylko u nas... • Gość
  Gość
  2019-04-11 21:37:06
  Ja natomiast złego słowa powiedzieć nie mogę. Odebrałem domek w 3 fazie. Było trochę niedoróbek tynkarskich, jednak wszystkie zgłoszone usterki uznane i poprawione. Co ważne koszt za m2 taki, jak mieszkań na Maślicach, a garaż i ogródek w "gratisie". Poleciłbym, ale zdaje się, że już nie ma wolnych domków.

 • Sąsiad Familia
  Gość
  2019-05-04 16:29:37
  Istna kpina.

 • Mors
  Gość
  2019-10-11 11:54:29
  Witam, czy mógłbym prosić o opinię na temat kotłów gazowych instalowanych przez dewelopera w standardzie? Czy sprawdzają się przy tym metrażu?

 • xx
  Gość
  2020-01-13 12:16:52
  Dzień dobry,

  Zamierzam kupić od firmy CTE dom (właściwie to pół bliźniaka) na osiedlu "Rodzinne Żerniki". Czy ktoś może powiedzieć coś konstruktywnego na temat firmy jak i rzeczonej inwestycji? Nie chodzi mi o obrzucanie błotem ani o wychwalanie pod niebiosa, ale o rzeczowe informacje techniczne:
  * jaka jest jakość materiałów z których korzystają,
  * jacy podwykonawcy u nich pracują,
  * czy nie zachodzi na budowie sytuacja w której pracownicy fizyczni mówią wyłącznie po ukraińsku a nadzór wyłącznie po polsku,
  * jak kontrolują jakość na swoich budowach,
  * czy kierownik budowy na takiej inwestycji jest cały czas, czy tylko wpada zrobić wpisy,
  * czy inspektor nadzoru faktycznie nadzoruje czy tylko się podpisuje,
  * czy rozwiązania projektowe odpowiadają wymaganiom rozporządzenia w sprawie warunków technicznych,
  * czy technologia przez nich stosowana odpowiada wymaganiom rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, etc.
  Będę wdzięczny za informacje.

 • gość
  Gość
  2020-04-08 16:04:47
  Ne miałem żadnych problemów zarówno na etapie zakupu jak i odbioru mieszkania. Nie widzę, też żadnych trudności z eksploatacją, wszystkie poprawki zostały zrobione w umówionym terminie. Polecam

 • Jacek
  Gość
  2020-04-08 22:13:43
  Zastanawiałem się czy napisać, bo miejsca w których pojawiają się opinie na temat dewelopera w większości oparte są na wylewaniu pomyj na dewelopera. No cóż nie ma dewelopera doskonałego, największym się zdarzają wpadki. Jestem ciekaw ilu Klientów zadowolonych nie wrzuciło tu opinii. "Przykro mi", ale chciałbym pochwalić dewelopera. Bez szczegółów, bo i tak pewnie nie przekonam tych, którzy nie są zadowolenie.
  Zadowolony Klient.

 • Bartek
  Gość
  2020-04-09 09:41:15
  Witam
  Polecam firmę CTE, zakup, odbiór, obsługa posprzedażowa na wysokim poziomie. Zero problemów, tak jak to piszą przedmówcy. Z czystym sumieniem polecam i w razie potrzeby śmiało kupiłbym tam nieruchomość kolejny raz!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.