Nowe przedszkole powstanie we Wrocławiu. Inwestycja będzie gotowa w 2023 roku

2022.08.03
Autor: Iwona Maślak

Przy ulicy Hallera we Wrocławiu wybudowany zostanie nowy budynek przedszkola, który powstaje w miejscu starego, który został w ostatnim czasie wyburzony. Nowa placówka, która będzie gotowa w 2023 roku będzie miała więcej miejsc niż poprzednia.

Przy alei Hallera 77A mieściło się 5-cio oddziałowe przedszkole, do którego uczęszczało 150 dzieci. Budynek został niedawno rozebrany, a teren porządkowany. W miejscu tym wybudowany zostanie nowy budynek przedszkola, który zaoferuje o 50 więcej miejsc niż poprzedni.

Nowe wrocławskie przedszkole będzie miało osiem sal oddziałowych na 200 przedszkolaków. W budynku mieściły się będą także sale do zajęć terapeutycznych oraz jedna sala wielofunkcyjna, a także szatnie, sanitariaty, węzeł żywienia, wózkownia i zaplecze administracyjne.

Dzieci będą mogły także korzystać z dwóch placów zabaw - jeden dla dzieci starszych, jeden dla młodszych. Na zewnątrz przedszkola pojawi się ścieżka sensoryczna, kilkanaście drzew oraz rośliny ozdobne i krzewy. Inwestycja ma także wiele rozwiązań proekologicznych, w tym panele fotowoltaiczne, odzysk deszczówki i zielona ściana. Przebudowie poddana zostanie droga dojazdowa do placówki i pojawią się miejsca parkingowe dla aut i rowerów.

Prace budowlane zakończone mają zostać w wakacje 2023 roku. Pierwsi przedszkolaki pójdą do nowej placówki we wrześniu przyszłego roku. Wartość inwestycji to 15 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.