Mają zgodę na budowę we Wrocławiu wieżowca wyższego niż Sky Tower


2022.11.23
Autor: Piotr Maślak/Wyborcza.pl
Wrocławska firma ma zgodę miejskich urzędników na budowę ponad 214-metrowego wieżowca, co oznaczałoby detronizację najwyższego w stolicy Dolnego Śląska drapacza chmur - Sky Tower.

Kompleks czterech wież o charakterze biurowo-usługowym chce wybudować wrocławska firma Oz-Bud pry ulicy Fabrycznej we Wrocławiu. Spółka posiada od listopada br., zgodę miejskich urzędników, a także Urzędu Lotnictwa Cywilnego, ponieważ jeden z wieżowców ma mieć wysokość ponad 214 metrów. Pozostałe biurowce przekroczyć mają barierę 100 metrów.

Inwestycja planowana jest na działce przy ulicy Fabrycznej 18 i 18A, w zachodniej części Wrocławia i składać się z czterech biurowców - najwyższy ma mieć 214,2 m i 53 kondygnacje. Obok powstanie jeszcze 166-metrowa wieża z 41 kondygnacjami, a także 32-kondygnacyjny biurowiec o wysokości 130 metrów i niewiele wyższy, bo 134 metrowy obiekt o podobnej funkcji. Pod budynkami zaplanowano trzypoziomową halę garażową na prawie 1 600 stanowisk.

Firma Oz-Bud w listopadzie uzyskała pozwolenie na budowę, ponieważ projekt jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W miejscu inwestycji mieszczą się hale magazynowe, które zostaną rozebrane.

W rozmowie z portalem Wyborcza.pl, prezes wrocławskiej firmy zastrzega, że planowana inwestycja o proces kilkuletni, a z racji na wielkość firmy i jej możliwości finansowe, Oz-Bud będzie szukał inwestorów oraz partnerów do realizacji tak ambitnego projektu.

Obecnie we Wrocławiu najwyższym wieżowcem jest Sky Tower, który ma 212 metrów wysokości i 51 kondygnacji. Przy ulicy Sikorskiego nad samym brzegiem Odry trwa budowa kompleksu Quorum ze 140-metrową wieżą biurową.

Komentarze


 • rocky
  Gość
  2022-11-23 10:55:06
  To jest jakaś tragiczna lokalizacja na wieżowce. Gorszy pomysł niż ze Sky Tower.

 • Miro
  Gość
  2022-11-23 11:52:31
  Lokalizacja nie jest taka zla byla by tragiczna gdyby nie wybudowano lini tramwajowej Strzegomska jest poprawiają choć rzeczywiście gdyby powstały wszystkie4budynki to jjuz by byly zalążki Manchatanu i ta droga nie spełni warunków dzielnicy biznesowej choc możliwości jest wiele i miejsca pod dostatkiem.Jednak zaloje ze Centrum południe zmarnowano.Ucieszewsie jak powstanie choc jeden ale życzę pełnej realizacji


 • WERTO
  Użytkownik
  2022-11-23 12:02:30
  Bardzo dobra wiadomość. Życze inwestorowi powodzenia. Oby powstały bo świetnie wpiszą się w potencjał miasta.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.