Mają zgodę na budowę we Wrocławiu wieżowca wyższego niż Sky Tower
Wrocławska firma ma zgodę miejskich urzędników na budowę ponad 214-metrowego wieżowca, co oznaczałoby detronizację najwyższego w stolicy Dolnego Śląska drapacza chmur - Sky Tower.
Kompleks czterech wież o charakterze biurowo-usługowym chce wybudować wrocławska firma Oz-Bud pry ulicy Fabrycznej we Wrocławiu. Spółka posiada od listopada br., zgodę miejskich urzędników, a także Urzędu Lotnictwa Cywilnego, ponieważ jeden z wieżowców ma mieć wysokość ponad 214 metrów. Pozostałe biurowce przekroczyć mają barierę 100 metrów.
Inwestycja planowana jest na działce przy ulicy Fabrycznej 18 i 18A, w zachodniej części Wrocławia i składać się z czterech biurowców - najwyższy ma mieć 214,2 m i 53 kondygnacje. Obok powstanie jeszcze 166-metrowa wieża z 41 kondygnacjami, a także 32-kondygnacyjny biurowiec o wysokości 130 metrów i niewiele wyższy, bo 134 metrowy obiekt o podobnej funkcji. Pod budynkami zaplanowano trzypoziomową halę garażową na prawie 1 600 stanowisk.
Firma Oz-Bud w listopadzie uzyskała pozwolenie na budowę, ponieważ projekt jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W miejscu inwestycji mieszczą się hale magazynowe, które zostaną rozebrane.
W rozmowie z portalem Wyborcza.pl, prezes wrocławskiej firmy zastrzega, że planowana inwestycja o proces kilkuletni, a z racji na wielkość firmy i jej możliwości finansowe, Oz-Bud będzie szukał inwestorów oraz partnerów do realizacji tak ambitnego projektu.
Obecnie we Wrocławiu najwyższym wieżowcem jest Sky Tower, który ma 212 metrów wysokości i 51 kondygnacji. Przy ulicy Sikorskiego nad samym brzegiem Odry trwa budowa kompleksu Quorum ze 140-metrową wieżą biurową.
Kompleks czterech wież o charakterze biurowo-usługowym chce wybudować wrocławska firma Oz-Bud pry ulicy Fabrycznej we Wrocławiu. Spółka posiada od listopada br., zgodę miejskich urzędników, a także Urzędu Lotnictwa Cywilnego, ponieważ jeden z wieżowców ma mieć wysokość ponad 214 metrów. Pozostałe biurowce przekroczyć mają barierę 100 metrów.
Firma Oz-Bud w listopadzie uzyskała pozwolenie na budowę, ponieważ projekt jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W miejscu inwestycji mieszczą się hale magazynowe, które zostaną rozebrane.
W rozmowie z portalem Wyborcza.pl, prezes wrocławskiej firmy zastrzega, że planowana inwestycja o proces kilkuletni, a z racji na wielkość firmy i jej możliwości finansowe, Oz-Bud będzie szukał inwestorów oraz partnerów do realizacji tak ambitnego projektu.
Obecnie we Wrocławiu najwyższym wieżowcem jest Sky Tower, który ma 212 metrów wysokości i 51 kondygnacji. Przy ulicy Sikorskiego nad samym brzegiem Odry trwa budowa kompleksu Quorum ze 140-metrową wieżą biurową.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski