Kluczowy etap realizacji biurowca Infinity we Wrocławiu

2022.01.18

Gotowa jest już płyta fundamentowa powstającego przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu budynku biurowego Infinity. Realizacja tej części inwestycji była jednym z najważniejszych elementów prac podziemnych w ramach budowy biurowca.

Infinity we Wrocławiu będzie nowoczesnym biurowcem klasy A, który dostarczy na rynek 21 847 m kw. powierzchni biurowej. Deweloperem jest Avestus Real Estate, a generalnym wykonawcą firma Eiffage Polska Budownictwo S.A.

W styczniu zakończyła się realizacja płyty fundamentowej. Dotychczas wykonano wykop o objętości około 51 000 m3, wbudowano około 980 ton stali zbrojeniowej oraz wpompowano około 9500 m3 betonu. Wykonywane są obecnie między innymi ściany, słupy i stropy na kondygnacjach minus 2 i minus 3. Równolegle trwają również prace instalacyjne.

Stan zero inwestycji i zakończenie konstrukcji podziemia ma nastąpić na początku kwietnia br. Biurowiec ma zostać oddany do użytku w I kwartale 2023 roku.

Infinity to siedmiokondygnacyjny biurowiec klasy A z częścią handlowo-usługową o powierzchni 1 561 mkw. Budynek dysponował będzie trzypoziomowym podziemnym parkingiem na 311 stanowisk. Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Na dachu zaplanowano przestronny taras z elementami małej architektury i zieleni.

Projekt architektoniczny Infinity przy ulicy Legnickiej 16 przygotowała pracownia AD Studio, a komercjalizacją zajmuje się firma JLL.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.