Jest wykonawca jednego z najnowocześniejszych biurowców w centrum Wrocławia

2021.05.25

Na początku 2023 roku gotowy ma być nowy biurowiec przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu, którego inwestorem jest spółka Avestus Real Estate.

Na działce przy placu Jana Pawła II (skrzyżowanie ulic Legnickiej i Nabycińskiej) we Wrocławiu powstaje nowoczesny budynek biurowy Infinity. Inwestor wybrał właśnie wykonawcę inwestycji. Prace powierzył firmie Eiffage Polska Budownictwo S.A.

Biurowiec Infinity we Wrocławiu będzie 7-kondygnacyjnym budynkiem klasy A, w którym zaplanowano m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych. Dla miłośników jednośladów przygotowano 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami.

Generalnym wykonawcą biurowca została spółka Eiffage Polska Budownictwo, do zadań której należą roboty fundamentowe, prace konstrukcyjne budynku, instalacyjne, montaż elewacji, a także prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu otaczającego inwestycję.

Wrocławski biurowiec posiadał będzie certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i wyposażony zostanie w najnowsze rozwiązania technologiczne. Na dachu zaplanowano przestronny taras z elementami małej architektury i zieleni.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia AHR Architects, natomiast wynajmem biurowca Infinite zajmuje się firma JLL. Budynek o łącznej powierzchni najmu na poziomie 21 847 mkw., zostanie oddany do użytku w I kwartale 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Ad77
    Użytkownik
    2021-06-01 23:32:27
    kolejna lego klateczka .Czy mogli by zbudować jeszcze kiedykolwiek w secesyjnym klimacie coś podobnego do np hotel Monopol. Pasowałoby na Jana Pawła obok fontanna i lwy, jest co podziwiać przez następne stulecie , gdyby tak Solpol, a zbudowane bez przemyślenia i już myślą wyburzać, geniusze smaku.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.